Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Mamy zimę bez śniegu. Czy uważasz, że to:

Nie siedź w domu

Tajniki cyrku w Orzeszu

Orzesze

Wesoły cyrk Pana Pedro zaprasza na niezwykłe zajęcia, w ramach których każde dziecko może z siedziska widza przy arenie na chwile przenieść się na sam jej środek i poznać tajniki i sztuczki cyrkowych artystów, a nawet na chwile stać się jednym z nich. Zajęcia będą odbywać się w dniach 20-24 stycznia, miedzy godziną 9.00 a 14.00.
W tym czasie dzieci będą znajdować się pod opieką cyrkowych artystów i będą mogły uczyć się akrobacji, przeróżnych sztuczek, a także wejść do świata cyrku od tak zwanej kuchni. Zajęcia odbywać się będą w sali widowiskowej MOK, przy ul. Fabrycznej 1. Koszt całej pięciodniowej zabawy to 320 złotych - w tej cenie można liczyć na trzy posiłki, ubezpieczenie dziecka oraz troskliwą opiekę instruktorów. Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu: 32 / 22 13 508 oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu. Uwaga! Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie karty zgłoszeniowej
(z danymi dziecka, informacjami na temat alergii itp.) oraz uiszczenie wpłaty.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wojenna historia dziadka jest w archiwum

Rozmowa z Kamilem Kartasińskim, historykiem, autorem książki „Odszukaj dziadka w…”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Różne oblicza Jorga

20 listopada (1985 roku) zmarł Jerzy Ziętek, jedna z dwóch, obok Wojciecha Korfantego, kontrowersyjnych śląskich postaci XX wieku. Zresztą w plebiscytach na Ślązaka XX wieku też lokuje się tuż za nim, na drugim miejscu. I pewnie już na zawsze dla jednych pozostanie ikoną, a dla innych symbolem komunistycznego ucisku.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Śląskie na Barbórkę!

Obchody Barbórki – święta patronki górników św. Barbary, zmieniała się przez lata – kiedyś było to święto stricte rodzinno–religijne, a od lat 80 XX wieku, za sprawą zmian politycznych, przekształciło się w imprezę, która bardziej niż z obrzędem religijnym zaczęła mieć związek po prostu z zabawą - zresztą od tamtego czasu zaczęła się nazywać… karczmą piwną. A dzisiaj? Niestety, Barbórka coraz częściej ogranicza się do symboliki.

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy