Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Kiedy przestałeś wierzyć w świętego Mikołaja?

Nie siedź w domu

Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji

Mikołów

W dniach 6 i 7 grudnia na płycie rynku i w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie   odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można będzie poczuć prawdziwy klimat świąt, uzupełnić zapasy bombek i ozdób świątecznych, które wytłukły się już rok temu, bądź też kupić oryginalne prezenty dla najbliższych. Handlowanie na świątecznych stoiskach rozpocznie się w najbliższy piątek miedzy godziną 9 a 18.00, w drugim dniu towary sprzedawców można będzie przeglądać w godzinach miedzy 9 a 15.00. Na stoiskach będzie przeróżny asortyment od ozdób świątecznych, przez ekologiczne zioła i herbaty, a na wędlinach i wędzonych serkach kończąc. Zmarznięci kupujący będą mogli ogrzać się grzanym winem czy też herbatą. Ale to nie koniec atrakcji - tegoroczny jarmark to nie tylko konsumpcja, ale również moc innych atrakcji.
Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia jarmarku będzie można samemu nagrać kolędę. którą wszyscy dobrze znają czyli „Przybieżeli do Betlejem” Taka możliwość będzie miał każdy, kto w tych dniach odwiedzi Dom Kultury w Mikołowie - 6 grudnia od 10 do 14.00, 7 grudnia od 10 do 12.00. Przyjść i zaśpiewać może każdy, bez względu na wiek, zawód czy wykształcenie. Dla każdego chętnego będą przygotowane słuchawki z podkładem, tekst na ekranie oraz mikrofon. Następnie każdy występ stanie się częścią filmu, który będzie miał swoja premierę w internecie tuż przed Świętami.
Również dla najmłodszych przewidziana jest atrakcja - a konkretnie spotkanie z wyczekiwanym przez wszystkie grzeczne dzieci świętym Mikołajem. Święty zjawi się na mikołowskim rynku w dniu swoich imienin, czyli 6 grudnia w godzinach miedzy 14.00 a 18.00. W tych godzinach każde dziecko będzie mogło otrzymać słodki upominek oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z tym wesołym gościem będzie również obfitować w tańce i zabawy oraz inne animacje. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać radosnemu spotkaniu, całość zostanie przeniesiona do sali widowiskowej.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniani, bo Żydzi

Nauczono nas uważać, że jest tylko siedmiu polskich laureatów Nagrody Nobla: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie , Lech Wałęsa, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk. Polacy zapomnieli o dodatkowych dziesięciu swoich noblistach! Dlaczego? Bo byli polskimi Żydami! Czyż to nie antysemityzm? Zwłaszcza, że na stronach Komitetu Nobla o każdym z nich przy kraju pochodzenia przeczytamy: Polska.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zupa rybna - powrót w wielkim stylu

Do pewnych smaków się dojrzewa, wiem to na pewno. Chociaż im dłużej próbuję nowości, tym częściej łapię się na tym, że po komentarzu: „No co ty, nie lubisz koziego sera? Może nie jadłaś dobrego?”, zaczynam myśleć, że „do pewnych smaków się dojrzewa” to najmądrzejsze i najtrafniejsze co można powiedzieć w takiej sytuacji, zakładając, że mamy ambicję powiedzieć cokolwiek. Tak było z wieloma smakami, o jednym przekonałam się stosunkowo niedawno.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Smog – bo nie umiemy palić

Zadymiły kominy. Wraz z jesiennymi chłodami nad dzielnicami domów jednorodzinnych uniosły się dymy, pojawił się charakterystyczny zapach spalanego węgla. Mniej w nowych zamożnych dzielnicach willowych, bo tam palenie węglem należy do rzadkości – bardziej w dzielnicach starego budownictwa jednorodzinnego, jak tyskie Urbanowice czy Cielmice oraz okoliczne Wyry, Kobiór, Bojszowy, Lędziny. Wszędzie tam palenie węglem jest wciąż powszechnym standardem. I musimy się liczyć, że do marca, może kwietnia, normy pyłu zawieszonego i niektórych szkodliwych związków będą przekroczone wielokrotnie. A śląskie miasta będą w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

więcej

Partnerzy