Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Dzieci z mojej rodziny podczas ferii:

Nie siedź w domu

Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji

Mikołów

W dniach 6 i 7 grudnia na płycie rynku i w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie   odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można będzie poczuć prawdziwy klimat świąt, uzupełnić zapasy bombek i ozdób świątecznych, które wytłukły się już rok temu, bądź też kupić oryginalne prezenty dla najbliższych. Handlowanie na świątecznych stoiskach rozpocznie się w najbliższy piątek miedzy godziną 9 a 18.00, w drugim dniu towary sprzedawców można będzie przeglądać w godzinach miedzy 9 a 15.00. Na stoiskach będzie przeróżny asortyment od ozdób świątecznych, przez ekologiczne zioła i herbaty, a na wędlinach i wędzonych serkach kończąc. Zmarznięci kupujący będą mogli ogrzać się grzanym winem czy też herbatą. Ale to nie koniec atrakcji - tegoroczny jarmark to nie tylko konsumpcja, ale również moc innych atrakcji.
Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia jarmarku będzie można samemu nagrać kolędę. którą wszyscy dobrze znają czyli „Przybieżeli do Betlejem” Taka możliwość będzie miał każdy, kto w tych dniach odwiedzi Dom Kultury w Mikołowie - 6 grudnia od 10 do 14.00, 7 grudnia od 10 do 12.00. Przyjść i zaśpiewać może każdy, bez względu na wiek, zawód czy wykształcenie. Dla każdego chętnego będą przygotowane słuchawki z podkładem, tekst na ekranie oraz mikrofon. Następnie każdy występ stanie się częścią filmu, który będzie miał swoja premierę w internecie tuż przed Świętami.
Również dla najmłodszych przewidziana jest atrakcja - a konkretnie spotkanie z wyczekiwanym przez wszystkie grzeczne dzieci świętym Mikołajem. Święty zjawi się na mikołowskim rynku w dniu swoich imienin, czyli 6 grudnia w godzinach miedzy 14.00 a 18.00. W tych godzinach każde dziecko będzie mogło otrzymać słodki upominek oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z tym wesołym gościem będzie również obfitować w tańce i zabawy oraz inne animacje. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać radosnemu spotkaniu, całość zostanie przeniesiona do sali widowiskowej.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wojenna historia dziadka jest w archiwum

Rozmowa z Kamilem Kartasińskim, historykiem, autorem książki „Odszukaj dziadka w…”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Różne oblicza Jorga

20 listopada (1985 roku) zmarł Jerzy Ziętek, jedna z dwóch, obok Wojciecha Korfantego, kontrowersyjnych śląskich postaci XX wieku. Zresztą w plebiscytach na Ślązaka XX wieku też lokuje się tuż za nim, na drugim miejscu. I pewnie już na zawsze dla jednych pozostanie ikoną, a dla innych symbolem komunistycznego ucisku.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Fenkuł włoski

O fenkule wiemy niewiele, co innego jeśli mowa o… koprze włoskim - a przecież to jedno i to samo warzywo! Wystarczy wyjechać do Francji, czy do Włoch żeby przekonać się na ile sposobów można go wykorzystywać w kuchni. U nas cały czas przegrywa w starciu z koprem ogrodowym, a w innych miejscach na świecie robi furorę. Warto przyjrzeć mu się bliżej i wykorzystać jego walory w kuchni.

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przyjaciel potrzebny od zaraz

Każdy z nas czasem potrzebuje drugiego człowieka. Takiego któremu można powiedzieć o wszystkim a on wysłucha, czasem skrytykuje ale zawsze służy radą i wsparciem. Utworzenie takich wartościowych, głębokich i trwałych relacji nie jest proste, a posiadaniem prawdziwego przyjaciela mogą pochwalić się w dzisiejszych czasach nieliczni. Jak to kiedyś mówiono przyjaciela poznaje się w biedzie albo chcąc poznać przyjaciela trzeba z nim zjeść beczkę soli. Bawią mnie filmiki telewizyjne, gdzie każda pani ze swoich problemów zwierza się swojej najlepszej przyjaciółce. Bo ilu z nas posiada prawdziwego przyjaciela, nie najlepszego, ale choć jednego. Mój mąż ma, ale właśnie na stałe emigruje z Polski. Ja nie mam.

więcej

Partnerzy