Nie siedź w domu

Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji

Mikołów

W dniach 6 i 7 grudnia na płycie rynku i w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie   odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można będzie poczuć prawdziwy klimat świąt, uzupełnić zapasy bombek i ozdób świątecznych, które wytłukły się już rok temu, bądź też kupić oryginalne prezenty dla najbliższych. Handlowanie na świątecznych stoiskach rozpocznie się w najbliższy piątek miedzy godziną 9 a 18.00, w drugim dniu towary sprzedawców można będzie przeglądać w godzinach miedzy 9 a 15.00. Na stoiskach będzie przeróżny asortyment od ozdób świątecznych, przez ekologiczne zioła i herbaty, a na wędlinach i wędzonych serkach kończąc. Zmarznięci kupujący będą mogli ogrzać się grzanym winem czy też herbatą. Ale to nie koniec atrakcji - tegoroczny jarmark to nie tylko konsumpcja, ale również moc innych atrakcji.
Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia jarmarku będzie można samemu nagrać kolędę. którą wszyscy dobrze znają czyli „Przybieżeli do Betlejem” Taka możliwość będzie miał każdy, kto w tych dniach odwiedzi Dom Kultury w Mikołowie - 6 grudnia od 10 do 14.00, 7 grudnia od 10 do 12.00. Przyjść i zaśpiewać może każdy, bez względu na wiek, zawód czy wykształcenie. Dla każdego chętnego będą przygotowane słuchawki z podkładem, tekst na ekranie oraz mikrofon. Następnie każdy występ stanie się częścią filmu, który będzie miał swoja premierę w internecie tuż przed Świętami.
Również dla najmłodszych przewidziana jest atrakcja - a konkretnie spotkanie z wyczekiwanym przez wszystkie grzeczne dzieci świętym Mikołajem. Święty zjawi się na mikołowskim rynku w dniu swoich imienin, czyli 6 grudnia w godzinach miedzy 14.00 a 18.00. W tych godzinach każde dziecko będzie mogło otrzymać słodki upominek oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z tym wesołym gościem będzie również obfitować w tańce i zabawy oraz inne animacje. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać radosnemu spotkaniu, całość zostanie przeniesiona do sali widowiskowej.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy