Nie siedź w domu

Festiwal Bluesa w Imielinie

Imielin

Już w najbliższy weekend odbędzie się po raz dziesiąty Imielin Blues Festival, którego pomysłodawcą i organizatorem (wraz z Miejskim Centrum Kultury) jest znany śląski gitarzysta bluesowy  a zarazem mieszkaniec miasta Grzegorz Kapołka. Festiwal będzie trwał 23-24 listopada.
Pierwszego dnia festiwalu od godziny 14.00 odbędą się przesłuchania konkursowe wszystkich zgłoszonych uczestników. Zakończenie przesłuchań planowane jest na godzinę 17.00, wtedy też zostaną wyłonieni laureaci konkursu, a zaraz potem odbędzie się ich dekoracja i mini recitale zdobywców trzech pierwszych miejsc.
O 19.00 rozpoczną się koncerty zaproszonych przez organizatorów gości - tym razem dla zgromadzonych widzów w Sokolni zagra Old Wave i Big Gilson wraz z zespołem, który przyjechał aż z Brazylii.
Drugi dzień upłynie uczestnikom pod znakiem koncertu galowego na którym wystąpią zespół Limit i Przyjaciele (godz. 18.00) oraz Daro Łach i Przyjaciele (godz. 19:30). Bilet na koncerty kosztuje 10 złotych, natomiast wszyscy którzy chcą wraz z jury posłuchać uczestników konkursu, mogą usiąść na widowni za darmo. Bilety na koncerty można nabyć w MCK.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy