Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy miałbyś coś przeciwko lokalizacji spalarni śmieci w twojej okolicy?

Nie siedź w domu

"Bajka na niepogodę"

ilustracja

Aby zebrać sprzęt specjalistyczny dla Szpitala Powiatowego, pszczyńscy samorządowcy  łapią się najróżniejszych pomysłów. Tym razem postanowili wcielić się w aktorów i wystawić sztukę, a bilety z przedstawień mają zasilić kasę na zakup głowicy do USG na oddziale neonatologicznym.
Starosta, wicestarosta, radni, dyrektorzy  jednostek samorządowych –wszyscy oni wystąpią w "Bajce na niepogodę" - spektaklu dla dzieci. To urocza historia o zaskakującej przyjaźni i życzliwości, z bardzo wyrazistym morałem.
Premiera już 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury W następnych tygodniach spektakl będzie podróżował po kolejnych gminach powiatu.
- Odwiedzimy z charytatywnym przedstawieniem każdą gminę, bo zależy nam na tym, by jak najwięcej osób mogło wesprzeć naszą akcję. Z drugiej strony nie ukrywam, że to ciekawa przygoda. - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska, aktorka w przedstawieniu.
27 października przedstawienie odbędzie się w Kobiórze, 17 listopada w Pawłowicach, 23 listopada w Goczałkowicach-Zdroju, 24 listopada w Woli, 1 grudnia w Suszcu. Sprzedaż biletów na spektakle w Pszczynie i Kobiórze już trwa.  
Przestawienia teatralne tego rodzaju odbywały się już w Bieruniu oraz z udziałem tyskich VIP-ów - i zawsze  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Miejmy więc nadzieję, że w Pszczynie będzie podobnie.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Trójwieś nad Przemszą

Przyjęło się mówić, że granica pomiędzy Śląskiem a Małopolską była najtrwalszą granicą państwową środkowej Europy, która niezmieniona przetrwała niemal 500 lat, najpierw pomiędzy koroną czeską a Polską, potem między Austrią a Polską, następnie miedzy Prusami a Polską a na koniec między Prusami (Niemcami), a Rosją. To prawda, ale niezupełnie – bo nie dotyczy trzech wsi. Które przez długi czas… nie należały do żadnego państwa.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Romanesco - dzieło sztuki na talerzu

Są rzeczy obok których nie da się przejść obojętnie. Niedawno odkryłam jedną z nich w warzywniaku i na fali zachwytu od razu postanowiłam się nią podzielić. Dzieło sztuki na talerzu, kulinarne cudo, kolejny dowód na istnienie boskiej proporcji - a to wszystko w jednej, zielonej główce… kalafiora! Brzmi jak zwiastun kinowy nowego filmu science fiction, a mowa o warzywie, które coraz częściej zaczyna się pojawiać na naszych sklepowych półkach. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają tego fascynującego, zielonego objawienia - pragnę go dzisiaj przedstawić. Drodzy Państwo - kalafior romanesco!

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Młodzi na zakręcie śmierci

Gdy widzimy na ulicy kilkoro uczniów, to możemy być niemal pewni, że jeden z nich ma za sobą samookalecznie, lub nawet próbę samobójczą. Statystyki nie kłamią, polska młodzież, nie nauczona rodzić sobie ze stresem, często postanawia zlikwidować go w właśnie tak drastyczny sposób.

więcej

Partnerzy