Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Nie siedź w domu

Spełnią marzenia

Tyski Bank Kultury

Tyski Bank Kultury co roku pozwala Tyszanom spełniać swoje marzenia. Jednym z przykładów na ich realizację jest projekt zespołu Beta Julia, który zakłada wydanie płyty i stworzenie teledysku. Ich premiera odbędzie się podczas koncertu promocyjnego już
8 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.
W sobotę,  8 grudnia zapraszamy do siedziby MCK-u (ul. Bohaterów Warszawy 26), gdzie o godz. 19.00 czekają nas mocne muzyczne wrażenia. Na deskach sceny Sali Kameralnej zobaczymy tyski zespół Beta Julia, który ma dla swoich słuchaczy nie lada gratkę - płytę oraz teledysk. Realizacja tego projektu mogła być możliwa dzięki programowi Tyski Bank Kultury, który co roku wspiera działalność w zakresie szeroko pojętej kultury wśród Tyszan.   
Jak Becie Julii udało się rozbić Tyski Bank Kultury? Przekonajcie się na własne oczy!
Wstęp na koncert premierowy jest wolny, a na przybyłych czekać będą oczywiście gorące jeszcze płyty zespołu!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy