Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

Nie siedź w domu

Jarmark w Pszczynie

Pysznie i kolorowo

Poszukujecie tradycyjnych wyrobów świątecznych? Smakołyków? Oryginalnych prezentów?
Wiemy gdzie je znaleźć!

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym. Znajdziecie tam m.in.:

 delikatesy i smakołyki: bakalie,   miody i wyroby pszczele,   chałwy i produkty cukiernicze,   owoce w belgijskiej czekoladzie   sery kozie i owcze i bunce, soki naturalne oraz tradycyjnie wędzone wędliny 

 kulinaria:   dania wegetariańskie i wegańskie,   piwa tradycyjne i grzańce (również bezalkoholowe), kawę i herbatę,   pajdy ze smalcem,   ciepłe wędliny i kiełbaski, pieczone oscypki itp.

 wyroby rękodzielnicze i artystyczne:    naczynia gliniane,  przytulanki, kocyki,   czapki, pościele i obrusy, ozdoby z gipsu i mas plastycznych, lale,   galanterię i ozdoby z filcu,   anioły, wianki i stroiki,  świece, świeczniki i bombki,  choinki, rzeźby i figurki, malowane szkło,   kosmetyki naturalne oraz biżuterię  ,

Zakupy planować można w dniach 14-16 grudnia w godzinach 11.00-20.00.

Będzie pysznie i kolorowo!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy