Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Nie siedź w domu

Jarmark w Pszczynie

Pysznie i kolorowo

Poszukujecie tradycyjnych wyrobów świątecznych? Smakołyków? Oryginalnych prezentów?
Wiemy gdzie je znaleźć!

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym. Znajdziecie tam m.in.:

 delikatesy i smakołyki: bakalie,   miody i wyroby pszczele,   chałwy i produkty cukiernicze,   owoce w belgijskiej czekoladzie   sery kozie i owcze i bunce, soki naturalne oraz tradycyjnie wędzone wędliny 

 kulinaria:   dania wegetariańskie i wegańskie,   piwa tradycyjne i grzańce (również bezalkoholowe), kawę i herbatę,   pajdy ze smalcem,   ciepłe wędliny i kiełbaski, pieczone oscypki itp.

 wyroby rękodzielnicze i artystyczne:    naczynia gliniane,  przytulanki, kocyki,   czapki, pościele i obrusy, ozdoby z gipsu i mas plastycznych, lale,   galanterię i ozdoby z filcu,   anioły, wianki i stroiki,  świece, świeczniki i bombki,  choinki, rzeźby i figurki, malowane szkło,   kosmetyki naturalne oraz biżuterię  ,

Zakupy planować można w dniach 14-16 grudnia w godzinach 11.00-20.00.

Będzie pysznie i kolorowo!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy