Nie siedź w domu

Rowerowe partnerstwo

Tychy - Bieruń • Rajd rowerowy

  Zapraszamy na Partnerski Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy dla uczczenia patronów miast Świętego Krzysztofa (Patrona Miasta Tychy) i Świętego Walentego (Patrona Miasta Bierunia).

Rajd odbędzie się w niedzielę 16 września 2018 r. rozpoczynający Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który kończy się 22 września dniem bez samochodu.
Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek. A cała impreza nie tylko pokaże współpracę między miastami, ale również będzie promocją nowej drogi rowerowej mającej połączyć Tychy
z Bieruniem i Bieruń z Tychami.
Wydarzenie jest typowo rodzinną imprezę, skierowaną dla całych rodzin chcących na rowerze wspólnie spędzić niedzielę. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, a w nim m.in. kamizelka, opaska odblaskowa, folder informacyjny, poczęstunek i żurek na mecie oraz możliwość udziału w konkursach.
Trasa rajdu składa się z dwóch etapów z półmetkiem na Rynku w Bieruniu Starym.
Etap 1- Tychy Gemini Park - Bieruń Rynek (11 km)
Etap 2 Bieruń Rynek - Tychy Stadion Miejski (12 km).
Trasa przejazdu zostanie zabezpieczona przez policję, Straż Miejską oraz osoby ze Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY w specjalnych kamizelkach.
Wpisowe na rajd wynosi:
10 zł – dziecko, 15 zł –  osoba  dorosł.
W rajdzie udział może wziąć 4000 uczestników. Ilość miejsc jest limitowana - decyduje kolejność zgłoszeń. Przez osobę zapisaną uznaje się uczestnika, który zapisał się oraz dokonał opłaty za udział w rajdzie.
Jest to pierwsze na tak dużą skalę wydarzenie w naszym mieście.
Rajd zakończy się pod Stadionem Miejskim w Tychach gdzie do godz. 18:00 odbywać się będą pierwsze w Tychach (Targi Czasu Wolnego).

PROGRAM:
8:00-10:00 – wydawanie pakietów startowych
10:00 – zbiórka uczestników rajdu
11:00 – START Gemini PARK Tychy
12:00 – Półmetek Rynek
w Bieruniu
(program kulturalno-artystyczny, posiłek)
13:30 – START z Rynku
w Bieruniu do Tychów
14:30 – META Stadion Miejski w Tychach
14:30 – 18:00 – Targi Czasu Wolnego

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy