Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Nie siedź w domu

„Święto ziół”

Pszczyna Skansen

Serdecznie zapraszamy do Skansenu na "Święto ziół", które odbędzie się dnia 15 sierpnia 2018. Tego dnia zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy obchodzone jest święto Matki Boskiej Zielnej - Patronki ziemi i płodów rolnych. Z tej okazji o godz. 10.30 zostanie zorganizowana - po raz pierwszy - plenerowa Msza św. w intencji Mieszkańców Pszczyny, podczas której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów. Zebrana ofiara zostanie przekazana na budowę kościoła św. Jana Pawła II na Poligonie.

W godz. 12.00 - 19.00 zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in. animacje dla dzieci, warsztaty artystyczne, zielarskie, florystyczne, rzemieślnicze, pokazy rękodzieła oraz występy Wokalistów ze Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu Voice Pless.

W godz. 14.00 - 15.30 odbędą się warsztaty kosmetyczne: "Zrobione przeze mnie - zioła w kosmetyce". Na warsztatach sami przygotujemy 3 kosmetyki przy użyciu ziół, olejów i innych naturalnych składników. Każdy będzie mógł zabrać do domu własnoręcznie zrobiony ziołowy tonik do twarzy, piling kawowy oraz nawilżająco-zmiękczające mleczko do kąpieli. Kosmetyki zrobimy z ogólnie dostępnych składników, także, jeżeli ktoś będzie później chciał powtórzyć cały proces w domu, z powodzeniem zdobędzie wszystkie składniki w sklepie zielarskim i lokalnym spożywczaku. Porozmawiamy o właściwościach kosmetycznych lawendy, rozmarynu, szałwii, róży, oleju słonecznikowego i lnianego, a także czerwonej koniczyny i płatków owsianych. Do całości dołączymy zapachy naturalnych olejków eterycznych, które zakonserwują nasze kosmetyki i nadadzą im niezwykłego zapachu, którym będziecie mogli cieszyć się aż do 3 miesięcy stosowania.

Zajęcia poprowadzi: Julia Weldon

Koszt udziału w warsztatach: 60 zł. Zapewniamy wszystkie materiały niezbędne do wykonania kosmetyków. Liczba miejsc ograniczona!

Zgłoszenia  do dnia 10 sierpnia pod numerami telefonów: 32 210 57 77; 604 508 718.

Będzie także dobra kawa i coś na ząb!!!

Zabierzcie koce, dobre nastroje i dołączcie do Skansenu!!!

Wstęp wolny w godz. 10.00 - 12.00

Wstęp w cenie 5 zł w godz. 12.00 - 19.00

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy