Nie siedź w domu

134. Nocny Rajd Rowerowy

„Nocne Marki” na start

We wtorek (14 sierpnia) 2018 r. odbędzie się 134. Tski Nocny Rajd Rowerowy. Będzie to druga wakacyjna edycja rajdu z cyklu „Lato w Mieście” przy współpracy Tychów i Bierunia. W tym ostatnim zlokalizowano półmetek imprezy i ognisko.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:30 (zbiórka o 21.00) w Parku Suble na parkingu przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej. Trasa rajdu w tej edycji wynosi prawie 20 km - półmetek zlokalizowany będzie nad brzegiem jeziora Łysina, gdzie czekać będą na rowerzystów ognisko, kiełbaski i napoje (w promocyjnych cenach).
Dla uczestników rajdu przewidziano sporo atrakcji m.in. letnie klapki na drugą połowę wakacji czy zestawy oświetlenia roweru. Udział w rajdzie jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o oświetleniu roweru. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność.
Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan. W zależności od dnia tygodnia, w którym organizowany jest rajd, frekwencja sięga nawet pół tysiąca uczestników. Nocne rajdy rozpoczęły się
w 2004 roku i od tamtego czasu systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach - zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, z odmiennymi atrakcjami. Jego uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, czy biesiadowali we własnym gronie.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy