Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że dzieci nieszczepione nie powinny być przyjmowane do szkół i przedszkoli?

Nie siedź w domu

134. Nocny Rajd Rowerowy

„Nocne Marki” na start

We wtorek (14 sierpnia) 2018 r. odbędzie się 134. Tski Nocny Rajd Rowerowy. Będzie to druga wakacyjna edycja rajdu z cyklu „Lato w Mieście” przy współpracy Tychów i Bierunia. W tym ostatnim zlokalizowano półmetek imprezy i ognisko.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:30 (zbiórka o 21.00) w Parku Suble na parkingu przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej. Trasa rajdu w tej edycji wynosi prawie 20 km - półmetek zlokalizowany będzie nad brzegiem jeziora Łysina, gdzie czekać będą na rowerzystów ognisko, kiełbaski i napoje (w promocyjnych cenach).
Dla uczestników rajdu przewidziano sporo atrakcji m.in. letnie klapki na drugą połowę wakacji czy zestawy oświetlenia roweru. Udział w rajdzie jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o oświetleniu roweru. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność.
Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan. W zależności od dnia tygodnia, w którym organizowany jest rajd, frekwencja sięga nawet pół tysiąca uczestników. Nocne rajdy rozpoczęły się
w 2004 roku i od tamtego czasu systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach - zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, z odmiennymi atrakcjami. Jego uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, czy biesiadowali we własnym gronie.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Bażant dla każdego

Kiedyś podawany jako rarytas przeszedł długą i trudną drogę kulinarną, żeby po wielu latach znów wrócić do naszego menu. Znów jako rarytas. Zdaję sobie sprawę z tego, że bażant traktowany jest jako zbyt wyrafinowany, trudno dostępny i drogi przysmak – usłyszałam nawet, że wręcz „pretensjonalny”. To nie jest do końca prawda, choć znając jego losy (ostatnie sto lat omal nie skończyło się dla niego tragicznie) podejrzewam, dlaczego myślimy o bażancie jakby dalej chadzał wyłącznie po sarmackich stołach. Skoro mamy dostęp do kawioru, możemy w każdej chwili skoczyć na sushi lub ramen, albo w formie ciekawostki spróbować strusiny w praktycznie każdym większym mieście, to uwierzcie – bażant nie będzie już takim wyzwaniem.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Każdy obcy to wróg - niebezpieczne dzielnice

W każdym mieście mieszkaniec może wskazać miejsce grozy, gdzie strach spacerować gdy zgasną ostatnie promienie słońca. Nie inaczej jest na Śląsku. Powodów z których do niektórych miejsc śląskich miast przylgnęła łatka dzielnic grozy jest wiele, począwszy od biedy, częstych libacji alkoholowych, a na wysokim odsetku przestępstw kończąc. W niektórych miastach przyczyniły się do tego makabryczne wydarzenia, które po czasie urosły do wielkości legend miejskich, skutecznie odstraszających mieszkańców. Czasem by zebrać baty wystarczy być „obcym” na dzielnicy, wiec jak się nikogo tam nie zna, lub nie idzie się w konkretnym zamiarem odwiedzanie kogoś, lepiej się tam nie zapuszczać. A jak wygląda dziś sytuacja w miejscach grozy oraz gdzie się znajdują? Czy miasta starają się zmienić wizerunek tych miejsc?

więcej

Partnerzy