Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Nie siedź w domu

134. Nocny Rajd Rowerowy

„Nocne Marki” na start

We wtorek (14 sierpnia) 2018 r. odbędzie się 134. Tski Nocny Rajd Rowerowy. Będzie to druga wakacyjna edycja rajdu z cyklu „Lato w Mieście” przy współpracy Tychów i Bierunia. W tym ostatnim zlokalizowano półmetek imprezy i ognisko.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:30 (zbiórka o 21.00) w Parku Suble na parkingu przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej. Trasa rajdu w tej edycji wynosi prawie 20 km - półmetek zlokalizowany będzie nad brzegiem jeziora Łysina, gdzie czekać będą na rowerzystów ognisko, kiełbaski i napoje (w promocyjnych cenach).
Dla uczestników rajdu przewidziano sporo atrakcji m.in. letnie klapki na drugą połowę wakacji czy zestawy oświetlenia roweru. Udział w rajdzie jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o oświetleniu roweru. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność.
Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan. W zależności od dnia tygodnia, w którym organizowany jest rajd, frekwencja sięga nawet pół tysiąca uczestników. Nocne rajdy rozpoczęły się
w 2004 roku i od tamtego czasu systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach - zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, z odmiennymi atrakcjami. Jego uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, czy biesiadowali we własnym gronie.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy