Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Nie siedź w domu

Wycieczka rowerowa z Echem

Tychy • Zdobywamy Tyską Odznakę Krajoznawczą  z Tygodnikiem „Echo”

ilustracja

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. Tygodnik Echo oraz pełnomocnik prezydenta miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego i zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych - Michał Kasperczyk - zapraszają na drugą wakacyjną wycieczkę z cyklu „Zdobywamy Tyską Odznakę Krajoznawczą”. Na terenie miasta Tychy można zdobyć dwie odznaki turystyczne „Znam Tychy i Okolice” oraz Tyską Odznakę Krajoznawczą, która funkcjonuje od 2001 roku. Aby zdobyć poszczególne odznaki, trzeba odwiedzić charakterystyczne punkty w mieście wśród nich: zabytki, pomniki przyrody, architektura sakralna oraz miejsca atrakcyjne turystycznie.
Zainteresowanych zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem Michałem Kasperczykiem już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia 2018 r. o godz. 7:00 - start w Parku Suble przy parafii św. Jadwigi Śląskiej. Udział w wycieczce jest bezpłatny,
a dla pierwszych trzech uczestników posiadających aktualny nr tygodnika „Echo” zestaw gadżetów przydatnych na rower!•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy