Nie siedź w domu

Wycieczka rowerowa z Echem

Tychy • Zdobywamy Tyską Odznakę Krajoznawczą  z Tygodnikiem „Echo”

ilustracja

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. Tygodnik Echo oraz pełnomocnik prezydenta miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego i zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych - Michał Kasperczyk - zapraszają na drugą wakacyjną wycieczkę z cyklu „Zdobywamy Tyską Odznakę Krajoznawczą”. Na terenie miasta Tychy można zdobyć dwie odznaki turystyczne „Znam Tychy i Okolice” oraz Tyską Odznakę Krajoznawczą, która funkcjonuje od 2001 roku. Aby zdobyć poszczególne odznaki, trzeba odwiedzić charakterystyczne punkty w mieście wśród nich: zabytki, pomniki przyrody, architektura sakralna oraz miejsca atrakcyjne turystycznie.
Zainteresowanych zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem Michałem Kasperczykiem już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia 2018 r. o godz. 7:00 - start w Parku Suble przy parafii św. Jadwigi Śląskiej. Udział w wycieczce jest bezpłatny,
a dla pierwszych trzech uczestników posiadających aktualny nr tygodnika „Echo” zestaw gadżetów przydatnych na rower!•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy