Nie siedź w domu

Pierwsze urodziny

Tychy • Park Północy

W najbliższą sobotę (17 marca) o godzinie 9:00 odbędzie się 52. parkrun Tychy. W tym dniu Park Północny zostanie "zdominowany" przez biegaczy zarówno tyskich jak i gości przyjezdnych, którzy będą świętować pierwszy rok istnienia parkrunu w Tychach.

Z tej okazji do Tychów przyjedzie autokar z biegaczami z Cieszyna oraz reprezentacja biegaczy z lokalizacji parkrun Chrzanów i parkrun Katowice. O godzinie 9:00 rozpocznie się bieg na dystansie 5 km (3 pętle dookoła stawów).
Meta znajdować się będzie na wyspie, na której po biegu, jego uczestnicy będą świętować. Mają pojawić się tam stoły z jedzeniem i piciem oraz grill.
Parkrun jest wyjątkową inicjatywą, organizowaną przez biegaczy dla biegaczy, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy