Nie siedź w domu

Na Dzień Kobiet

Orzesze • Wystawa malarstwa Czesława Fojcika

Od 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu zainteresowani współczesnym malarstwem mogą zobaczyć wystawę obrazów regionalnego artysty Czesława Fojcika. W tym dniu odbędzie się także wernisaż, na którym będzie można zamienić parę słów z autorem obrazów.

Nie będzie to pierwsza wystawa malarza w siedzibie MOK-u, ale zdecydowanie różniąca się od wcześniejszych. Choć dominującym motywem w twórczości Czesława Fojcika jest przemysł górniczy (z zawodu Fojcik jest właśnie górnikiem), to nadchodzącej wystawie malarz postanowił nadać wyjątkową atmosferę. Tym razem motywem przewodnim swoich prac uczynił płeć piękną.
Czesław Fojcik jest laureatem wielu nagród artystycznych. Na konkursach ogólnopolskich w roku 2008 został wyróżniony statuetką "Karolinka" za wybitne zasługi w rozsławianiu i rozwoju gminy oraz miasta Czerwionka- Leszczyny. Z okazji Dnia Kobiet zdecydował się namalować portrety kobiet. Swoją wystawę zatytułował „Płeć Piękna”.
Prace będzie można oglądać przez cały miesiąc, aż do 15 kwietnia w Galerii Orzesze w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy