Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Nie siedź w domu

Na Dzień Kobiet

Orzesze • Wystawa malarstwa Czesława Fojcika

Od 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu zainteresowani współczesnym malarstwem mogą zobaczyć wystawę obrazów regionalnego artysty Czesława Fojcika. W tym dniu odbędzie się także wernisaż, na którym będzie można zamienić parę słów z autorem obrazów.

Nie będzie to pierwsza wystawa malarza w siedzibie MOK-u, ale zdecydowanie różniąca się od wcześniejszych. Choć dominującym motywem w twórczości Czesława Fojcika jest przemysł górniczy (z zawodu Fojcik jest właśnie górnikiem), to nadchodzącej wystawie malarz postanowił nadać wyjątkową atmosferę. Tym razem motywem przewodnim swoich prac uczynił płeć piękną.
Czesław Fojcik jest laureatem wielu nagród artystycznych. Na konkursach ogólnopolskich w roku 2008 został wyróżniony statuetką "Karolinka" za wybitne zasługi w rozsławianiu i rozwoju gminy oraz miasta Czerwionka- Leszczyny. Z okazji Dnia Kobiet zdecydował się namalować portrety kobiet. Swoją wystawę zatytułował „Płeć Piękna”.
Prace będzie można oglądać przez cały miesiąc, aż do 15 kwietnia w Galerii Orzesze w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy