Nie siedź w domu

Na Dzień Kobiet

Orzesze • Wystawa malarstwa Czesława Fojcika

Od 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu zainteresowani współczesnym malarstwem mogą zobaczyć wystawę obrazów regionalnego artysty Czesława Fojcika. W tym dniu odbędzie się także wernisaż, na którym będzie można zamienić parę słów z autorem obrazów.

Nie będzie to pierwsza wystawa malarza w siedzibie MOK-u, ale zdecydowanie różniąca się od wcześniejszych. Choć dominującym motywem w twórczości Czesława Fojcika jest przemysł górniczy (z zawodu Fojcik jest właśnie górnikiem), to nadchodzącej wystawie malarz postanowił nadać wyjątkową atmosferę. Tym razem motywem przewodnim swoich prac uczynił płeć piękną.
Czesław Fojcik jest laureatem wielu nagród artystycznych. Na konkursach ogólnopolskich w roku 2008 został wyróżniony statuetką "Karolinka" za wybitne zasługi w rozsławianiu i rozwoju gminy oraz miasta Czerwionka- Leszczyny. Z okazji Dnia Kobiet zdecydował się namalować portrety kobiet. Swoją wystawę zatytułował „Płeć Piękna”.
Prace będzie można oglądać przez cały miesiąc, aż do 15 kwietnia w Galerii Orzesze w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy