Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

Nie siedź w domu

Królewska gra w Mikołowie

Mikołów • Memoriał im. Stanisława Godźka

ilustracja

Miejski Dom Kultury w Mikołowie przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia, przeznaczonego wyłącznie dla tęgich umysłów. W najbliższą niedzielę (18 lutego) odbędzie się Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.

Szachy to niezwykle trudna gra, wymagająca nie tylko umiejętności przewidywania, ale i sprytu oraz zdolności podejmowania szybkich decyzji. Jednak wielu graczy jednogłośnie zgadza się ze stwierdzeniem, że trening czyni mistrza. 
Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka zebrał już wielu chętnych, co organizatorów wydarzenia niewątpliwie cieszy. Dziś uznane już przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dziedzinę sportu, szachy zachęcają do wspólnej zabawy co raz więcej ukrytych pasjonatów gier logicznych. Co tym razem przygotowało dla nas MDK?

Nagroda dla każdego
Turniej szachowy będzie składał się z 9 rund, zaś tempo gry w każdej z rozgranych pojedynków wyniesie po 10 minut na zawodnika. Przegrana któregoś z przeciwników nastąpi po popełnieniu jednego błędu.
Jeszcze 15 lutego istnieje możliwość zgłoszenia udziału poprzez stronę: chessarbiter.com – po tym terminie również można zapisać się na konkurs szachowy, jednak koszt wpisowego wzrasta o 5 złotych. Limit miejsc we wszystkich grupach ograniczono do 80 miejsc. Po jego osiągnięciu listy zostaną zamknięte.  Wpisowe podzielone zostało na dwie kategorie – dla zawodników Koła Szachowego MDK (15 złotych) oraz dla pozostałych chętnych (10 zł). 
Przygotowano cztery grupy turniejowe: OPEN – dla wszystkich chętnych, do lat 8,  do lat 10 oraz do lat 12.

Po szachu i macie
Dla trzech ostatnich grup za 3 pierwsze miejsca przewidziano odrębne nagrody rzeczowe dla chłopców i dziewcząt. Nie zapomniano również o pozostałych uczestnikach. Wszystkie dzieci dostaną skromne upominki za udział w turnieju.
Memoriał odbędzie się w siedzibie MDK przy mikołowskim rynku o godzinie 10:00. Potwierdzenie zgłoszeń trwa do 9:45. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz strategii w tej wymagającej niezwykle dużego skupienia grze.  Przy okazji ćwiczymy swoją pamięć i refleks. Poznanie innych szachowych zapaleńców na pewno korzystnie wpłynie na atmosferę przy królewskiej grze. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy