Nie siedź w domu

Królewska gra w Mikołowie

Mikołów • Memoriał im. Stanisława Godźka

ilustracja

Miejski Dom Kultury w Mikołowie przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia, przeznaczonego wyłącznie dla tęgich umysłów. W najbliższą niedzielę (18 lutego) odbędzie się Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.

Szachy to niezwykle trudna gra, wymagająca nie tylko umiejętności przewidywania, ale i sprytu oraz zdolności podejmowania szybkich decyzji. Jednak wielu graczy jednogłośnie zgadza się ze stwierdzeniem, że trening czyni mistrza. 
Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka zebrał już wielu chętnych, co organizatorów wydarzenia niewątpliwie cieszy. Dziś uznane już przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dziedzinę sportu, szachy zachęcają do wspólnej zabawy co raz więcej ukrytych pasjonatów gier logicznych. Co tym razem przygotowało dla nas MDK?

Nagroda dla każdego
Turniej szachowy będzie składał się z 9 rund, zaś tempo gry w każdej z rozgranych pojedynków wyniesie po 10 minut na zawodnika. Przegrana któregoś z przeciwników nastąpi po popełnieniu jednego błędu.
Jeszcze 15 lutego istnieje możliwość zgłoszenia udziału poprzez stronę: chessarbiter.com – po tym terminie również można zapisać się na konkurs szachowy, jednak koszt wpisowego wzrasta o 5 złotych. Limit miejsc we wszystkich grupach ograniczono do 80 miejsc. Po jego osiągnięciu listy zostaną zamknięte.  Wpisowe podzielone zostało na dwie kategorie – dla zawodników Koła Szachowego MDK (15 złotych) oraz dla pozostałych chętnych (10 zł). 
Przygotowano cztery grupy turniejowe: OPEN – dla wszystkich chętnych, do lat 8,  do lat 10 oraz do lat 12.

Po szachu i macie
Dla trzech ostatnich grup za 3 pierwsze miejsca przewidziano odrębne nagrody rzeczowe dla chłopców i dziewcząt. Nie zapomniano również o pozostałych uczestnikach. Wszystkie dzieci dostaną skromne upominki za udział w turnieju.
Memoriał odbędzie się w siedzibie MDK przy mikołowskim rynku o godzinie 10:00. Potwierdzenie zgłoszeń trwa do 9:45. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz strategii w tej wymagającej niezwykle dużego skupienia grze.  Przy okazji ćwiczymy swoją pamięć i refleks. Poznanie innych szachowych zapaleńców na pewno korzystnie wpłynie na atmosferę przy królewskiej grze. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy