Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Nie siedź w domu

Królewska gra w Mikołowie

Mikołów • Memoriał im. Stanisława Godźka

ilustracja

Miejski Dom Kultury w Mikołowie przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia, przeznaczonego wyłącznie dla tęgich umysłów. W najbliższą niedzielę (18 lutego) odbędzie się Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.

Szachy to niezwykle trudna gra, wymagająca nie tylko umiejętności przewidywania, ale i sprytu oraz zdolności podejmowania szybkich decyzji. Jednak wielu graczy jednogłośnie zgadza się ze stwierdzeniem, że trening czyni mistrza. 
Memoriał Szachowy im. Stanisława Godźka zebrał już wielu chętnych, co organizatorów wydarzenia niewątpliwie cieszy. Dziś uznane już przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dziedzinę sportu, szachy zachęcają do wspólnej zabawy co raz więcej ukrytych pasjonatów gier logicznych. Co tym razem przygotowało dla nas MDK?

Nagroda dla każdego
Turniej szachowy będzie składał się z 9 rund, zaś tempo gry w każdej z rozgranych pojedynków wyniesie po 10 minut na zawodnika. Przegrana któregoś z przeciwników nastąpi po popełnieniu jednego błędu.
Jeszcze 15 lutego istnieje możliwość zgłoszenia udziału poprzez stronę: chessarbiter.com – po tym terminie również można zapisać się na konkurs szachowy, jednak koszt wpisowego wzrasta o 5 złotych. Limit miejsc we wszystkich grupach ograniczono do 80 miejsc. Po jego osiągnięciu listy zostaną zamknięte.  Wpisowe podzielone zostało na dwie kategorie – dla zawodników Koła Szachowego MDK (15 złotych) oraz dla pozostałych chętnych (10 zł). 
Przygotowano cztery grupy turniejowe: OPEN – dla wszystkich chętnych, do lat 8,  do lat 10 oraz do lat 12.

Po szachu i macie
Dla trzech ostatnich grup za 3 pierwsze miejsca przewidziano odrębne nagrody rzeczowe dla chłopców i dziewcząt. Nie zapomniano również o pozostałych uczestnikach. Wszystkie dzieci dostaną skromne upominki za udział w turnieju.
Memoriał odbędzie się w siedzibie MDK przy mikołowskim rynku o godzinie 10:00. Potwierdzenie zgłoszeń trwa do 9:45. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz strategii w tej wymagającej niezwykle dużego skupienia grze.  Przy okazji ćwiczymy swoją pamięć i refleks. Poznanie innych szachowych zapaleńców na pewno korzystnie wpłynie na atmosferę przy królewskiej grze. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy