Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Nie siedź w domu

Jak spędzić dzień zakochanych w mieście?

Tychy • Walentynki

ilustracja

Na zakochane pary, które pragną celebrować swoje święto, ale także każdego, kto chce spędzić przyjemnie dzień Walentynek, czeka w Tychach w tym roku kilka ciekawych propozycji.

MCK Tychy - 14.02 godziny 19:00 - 20:00 - Kino Freelove na Walentynki
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny film z cyklu „KinoFreelove”. Tym razem, z okazji dnia zakochanych, film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona. Jest to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów 2017, czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

Klub Wilkowyje MCK - 14 lutego, godz. 17.00 - Rodzinne Warsztaty
„Walentynkowe Impresje” o godz. 17.00. W programie wspólne wykonywanie ozdób i dekoracji walentynkowych. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Klub Urbanowice MCK - 14 lutego, godz. 17:30 - Rodzinne Walentynki
MCK Urbanowice przygotowało dwa wydarzenia, warsztaty pod tytułem “Dla Tych Co Nie Lubią Się Nudzić” oraz koncert w wykonaniu Krzysztofa Kulbickiego i Sebastiana Kowola. Zajęcia realizowane na podstawie książki wydanej w ramach Tyskiego Banku Kultury: „Dla Tych Co Nie Lubią Się Nudzić” autorstwa Anny Kózki.
Koncert (godz. 18:00) w wykonaniu Krzysztofa Kulbickiego wokalisty z Tychów i Sebastiana Kowola gitarzysty. Wspólnie grają od 3 lat, prezentując głównie bluesowe i rock’n’rollowe covery. Sami określają siebie w trzech słowach: młodzi, zdolni, skromni. Mogliśmy ich usłyszeć podczas koncertu z okazji Święta Miasta. Wstęp wolny! Na warsztaty i koncert obowiązują zapisy.

City Point - 14 lutego godz. 16:00 - 20:00 - Quizy i zabawy walentynkowe dla par.
Do wygrania są: bilety do kina, zaproszenia na pizzę, zaproszenia do kawiarni i walentynkowe słodkości. Partnerami konkursów są Multikino, Pizza Dominium i Cafe za Szybą. Więcej informacji: www.city-point.pl.

Multikino Tychy - 14.02 na Megawalentynki.
Na zakochane pary i amatorów romantycznych historii czekają projekcje polskich komedii romantycznych – „Narzeczony na niby”, „Podatek od miłości” oraz dla równowagi, wyczekiwana premiera nowej produkcji Marvela – „Czarna Pantera”.
16.02 odbywa się natomiast ENEMEF - nocny maraton. „Antywalentynki” organizowane są już tradycyjnie od kilku lat jako odtrutka po cukierkowej atmosferze Walentynek dla wszystkich fanów mocnych wrażeń.

PTTK Tychy - 14.02 - IX Rajd Walentynkowy
Klub Turystyki Kolarskiej „Gronie” zaprasza na Walentynki na sportowo. Wystarczy mieć rower i chęć na wspólną wyprawę. Zbiórka o godzinie 10:00 przy oddziale PTTK (Tychy, al. Niepodległości 108). Trasa: Tychy – Jaroszowiec – Lędziny – Bieruń Stary – Tychy. Długość trasy ok. 35 km. Przy złej pogodzie trasa może być zmodyfikowana. Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Ubezpieczenie uczestników podczas wycieczki we własnym zakresie. Dzieci i młodzież do lat 16 mogą uczestniczyć w wycieczce pod opieką dorosłych.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy