Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Nie siedź w domu

Dowody na nieistnienie

Muzeum Miejskie - Sztuka dla lepszego życia

ilustracja

W najbliższy piątek (12 stycznia) o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Dowody na nieistnienie" autorstwa Macieja Cholewy i Małgorzaty Szandały, której kuratorem jest Stanisław Ruksza. Ekspozycja to część projektu "Tychy - przeszłość - dziś. Sztuka dla lepszego życia", za sprawą którego w mieście w 2017 roku pojawiły się m.in. artystyczne interwencje, mural i rzeźba.

Wystawa “Dowody na nieistnienie” dotyka historii Tychów, bardziej i mniej znanych miejskich artefaktów, a także zasłyszanych wspomnień, legend i mitów. Ekspozycja prezentowana będzie w Muzeum (pl. Wolności 1) od 12 stycznia do 28 lutego 2018 roku.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy