Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Nie siedź w domu

Zagrają Klaustrofobia, Dobromir i Akurat

Kobiór • Finał WOŚP

Już po raz ósmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Kobiórze. Jak w roku ubiegłym grać będzie przez dwa dni (weekend 13 i 14 stycznia) w Pubie Elwer na boisku Leśnika. Dzień pierwszy to wieczorny koncert. Wystąpią tyskie zespoły Klaustrofobia i Dobromir, zaś gwiazdą wieczoru będzie Akurat. Biletem wstępu na koncert datek do puszki.

Drugi dzień już od południa wypełnią liczne atrakcje: strzelnica ASG organizowana przez Tango Delta, pokaz strażacki kobiórskiej OSP, prezentacja hokeistów Barribals Kobiór oraz występy Kobiórskiej Czelodki i formacji Andy MC. Imprezę zakończymy w niedzielę o godzinie 20:00 wysyłając światełko do nieba.
Podczas finału odbędą się licytacje wielu ciekawych przedmiotów, jak na przykład fotogramy członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, gitara Andy'ego McCartney'a, czy worek węgla. Uczestnikom zostanie zaserwowana ciepła i smaczna zupa oraz inne smakołyki, także z grilla.
Więcej informacji o programie Finału, gadżetach na licytację - na Allegro licytowana jest koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami zawodników – można znależć na profilu organizatorów: kobiórskiego Sztabu WOŚP i Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna na Facebooku oraz na stronie spolkom.pl.
Organizację imprezy wsparły Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Gmina Kobiór i liczni sponsorzy.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy