Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Nie siedź w domu

Zagrają Klaustrofobia, Dobromir i Akurat

Kobiór • Finał WOŚP

Już po raz ósmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Kobiórze. Jak w roku ubiegłym grać będzie przez dwa dni (weekend 13 i 14 stycznia) w Pubie Elwer na boisku Leśnika. Dzień pierwszy to wieczorny koncert. Wystąpią tyskie zespoły Klaustrofobia i Dobromir, zaś gwiazdą wieczoru będzie Akurat. Biletem wstępu na koncert datek do puszki.

Drugi dzień już od południa wypełnią liczne atrakcje: strzelnica ASG organizowana przez Tango Delta, pokaz strażacki kobiórskiej OSP, prezentacja hokeistów Barribals Kobiór oraz występy Kobiórskiej Czelodki i formacji Andy MC. Imprezę zakończymy w niedzielę o godzinie 20:00 wysyłając światełko do nieba.
Podczas finału odbędą się licytacje wielu ciekawych przedmiotów, jak na przykład fotogramy członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, gitara Andy'ego McCartney'a, czy worek węgla. Uczestnikom zostanie zaserwowana ciepła i smaczna zupa oraz inne smakołyki, także z grilla.
Więcej informacji o programie Finału, gadżetach na licytację - na Allegro licytowana jest koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami zawodników – można znależć na profilu organizatorów: kobiórskiego Sztabu WOŚP i Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna na Facebooku oraz na stronie spolkom.pl.
Organizację imprezy wsparły Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Gmina Kobiór i liczni sponsorzy.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy