Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy weźmiesz udział w Tyskiej Drodze Krzyżowej?

Nie siedź w domu

Zagrają Klaustrofobia, Dobromir i Akurat

Kobiór • Finał WOŚP

Już po raz ósmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Kobiórze. Jak w roku ubiegłym grać będzie przez dwa dni (weekend 13 i 14 stycznia) w Pubie Elwer na boisku Leśnika. Dzień pierwszy to wieczorny koncert. Wystąpią tyskie zespoły Klaustrofobia i Dobromir, zaś gwiazdą wieczoru będzie Akurat. Biletem wstępu na koncert datek do puszki.

Drugi dzień już od południa wypełnią liczne atrakcje: strzelnica ASG organizowana przez Tango Delta, pokaz strażacki kobiórskiej OSP, prezentacja hokeistów Barribals Kobiór oraz występy Kobiórskiej Czelodki i formacji Andy MC. Imprezę zakończymy w niedzielę o godzinie 20:00 wysyłając światełko do nieba.
Podczas finału odbędą się licytacje wielu ciekawych przedmiotów, jak na przykład fotogramy członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, gitara Andy'ego McCartney'a, czy worek węgla. Uczestnikom zostanie zaserwowana ciepła i smaczna zupa oraz inne smakołyki, także z grilla.
Więcej informacji o programie Finału, gadżetach na licytację - na Allegro licytowana jest koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami zawodników – można znależć na profilu organizatorów: kobiórskiego Sztabu WOŚP i Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna na Facebooku oraz na stronie spolkom.pl.
Organizację imprezy wsparły Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Gmina Kobiór i liczni sponsorzy.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Janina Nawrot: – Dzielić się tym, co się ma, a nie co nam zbywa

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim   wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, i aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Janiną Nawrot, emerytowaną nauczycielką.    

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy