Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Nie siedź w domu

Świerczyniec – tu też zagra Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP

ilustracja

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała przez dwa dni także w Świerczyńcu. W sobotę przewidziano bal przebierańców z atrakcjami dla najmłodszych oraz spotkanie z „Beauty coach” - Olgą Ślusarczyk, turniej piłkarzyków i i Ping-Ponga.
W niedzielę natomiast w ramach Wielkiej Orkiestry przewidziano występy dzieci ze szkoły i przedszkola w Świerczyńcu, pokazy profesjonalnego szkolenia psów a także licytacje różnych atrakcyjnych przedmiotów oraz pokazy taneczne.
Będzie też tradycyjne „Światełko do nieba”. Natomiast gwiazdą świerczyńskiego finału WOŚP będzie Kabaret Łowcy.B.
W czasie imprezy będzie można się posilić grochówką z polowej kuchni, przysmakami z grilla.
Będzie też pokaz sprzętu, jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczyńcu i Bojszowach oraz wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku Fundacji DKMS.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wszyscy w rodzinie czuli się Ślązakami

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Reginą Sierak, emerytowaną nauczycielką, która opowiada o zawiłych śląskich losach.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy