Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy weźmiesz udział w Tyskiej Drodze Krzyżowej?

Nie siedź w domu

Świerczyniec – tu też zagra Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP

ilustracja

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała przez dwa dni także w Świerczyńcu. W sobotę przewidziano bal przebierańców z atrakcjami dla najmłodszych oraz spotkanie z „Beauty coach” - Olgą Ślusarczyk, turniej piłkarzyków i i Ping-Ponga.
W niedzielę natomiast w ramach Wielkiej Orkiestry przewidziano występy dzieci ze szkoły i przedszkola w Świerczyńcu, pokazy profesjonalnego szkolenia psów a także licytacje różnych atrakcyjnych przedmiotów oraz pokazy taneczne.
Będzie też tradycyjne „Światełko do nieba”. Natomiast gwiazdą świerczyńskiego finału WOŚP będzie Kabaret Łowcy.B.
W czasie imprezy będzie można się posilić grochówką z polowej kuchni, przysmakami z grilla.
Będzie też pokaz sprzętu, jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczyńcu i Bojszowach oraz wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku Fundacji DKMS.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Janina Nawrot: – Dzielić się tym, co się ma, a nie co nam zbywa

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim   wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, i aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Janiną Nawrot, emerytowaną nauczycielką.    

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy