Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

Nie siedź w domu

We wspólnym kolędowaniu jest moc

Tychy • 27. Wieczory Kolędowe

ilustracja

Tyskie Wieczory Kolędowe to festiwal celebrujący tradycję wspólnego kolędowania, w którym jest niezwykła moc. To oryginalne wydarzenie, na które składa się wyjątkowy przegląd chórów oraz koncerty znakomitych artystów, wrosło nierozerwalnie w świąteczne tradycje naszego miasta.

Organizatorzy Tyskich Wieczorów Kolędowych podkreślają znaczenie pieśni bożonarodzeniowych dla duchowości i kultury narodowej, zakładając przy okazji pielęgnowanie tradycji i przywracanie do praktyki wykonawczej polskich kolęd, zwłaszcza tych mniej znanych i niejednokrotnie niesłusznie zapomnianych.
Tematyka festiwalu oraz bezpłatny dostęp do wszystkich wydarzeń znacząco wpływają na wzrost poziomu uczestnictwa odbiorców w kulturze. Nie bez znaczenia jest fakt, że festiwal posiada już swoją wierną publiczność, która uczestniczy w każdym koncercie festiwalu.
Dodatkowo ogólnopolski konkurs chórów, którego ranga z roku na rok rośnie, stwarza muzykom płaszczyznę do wymiany doświadczeń, daje możliwość poszerzenia repertuaru, a także pozwala na pracę z wybitnymi artystami w tej dziedzinie.

Program 27. Tyskich Wieczorów Kolędowych:
7 stycznia 2018 r. (niedziela)

Godzina 10:00 - Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego (al. Niepodległości 53) przesłuchania konkursowe chórów.
Godzina 17:00 msza św. w Kościele bł. Karoliny Kózkówny (ul. ks. Tischnera 50). Po mszy koncert inauguracyjny pt. „MOC TRADYCJI” w wykonaniu mezzosopranistki Izabeli Kopeć z towarzyszeniem Chóru Kameralnego „Ad libitum” przy akompaniamencie kwintetu klasycznego, harfy oraz fortepianu.

8 stycznia 2018r. (poniedziałek)
Godzina 18:30 msza św. w Kościele pw. św. Benedykta (ul. Nałkowskiej 19). Po mszy koncert Chóru „DOMINANTA” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod dyr. Małgorzaty Langer-Król.
9 stycznia 2018r. (wtorek)
Godzina 18:00 msza św. w Kościele pw. Krzyża Świętego (ul. Bzów 15, Tychy – Czułów). Po mszy koncert w wykonaniu Męskiego Kwartetu Wokalnego AKORD z Tarnopola.

10 stycznia 2018r. (środa)
Godzina 18:00 Kościół pw. Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Wilcza 1, Tychy-Wilkowyje) koncert pt. „Kolędy na cały rok” w wykonaniu Włodzimierza Nahornego, Doroty Miśkiewicz, Janusza Szroma. Słowa kolęd/wierszy: Bogdan Loebl.

11 stycznia 2018r. (czwartek)
Godzina 17:00 msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask (ul. Kościelna 30, Tychy – Urbanowice) po mszy koncert kolęd w opracowaniu na orkiestrę dętą w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „POWET OF WINDS” pod dyr. Klaudiusza Janii.

12 stycznia 2018r. (piątek)
Godzina 18:00 msza św. w Kościele pw. św. Krzysztofa (ul. Wyszyńskiego 1) koncert pt. „Kędyż GO szukać. Pastorałki z gwiazdami” w wykonaniu: Magdaleny Piotrowskiej, Anny Sokołowskiej, Dariusza Kordka, Przemysława Brannego oraz Łukasza Lecha.

13 stycznia 2018r. (sobota)
Godzina 15:30: KONCERT FINAŁOWY
Kościół pw. św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62) koncert finałowy XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych
I część – Występ laureatów konkursu chórów, wręczenie nagród;
II część – koncert finałowy pt. „KOLĘDY ŚWIATA”

Wykonawcy: Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach - przygotowanie chóru: Krzysztof Dudzik, Chór Liturgiczny ANGELICUS przy parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Tychach - przygotowanie chóru: Henryk Jan Botor, Sabina Olbrich – sopran, Piotr Rachocki – tenor, Michał Botor – organy, Paweł Drzewiecki – recytacje, Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Henryka Jana Botora. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy