Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Nie siedź w domu

We wspólnym kolędowaniu jest moc

Tychy • 27. Wieczory Kolędowe

ilustracja

Tyskie Wieczory Kolędowe to festiwal celebrujący tradycję wspólnego kolędowania, w którym jest niezwykła moc. To oryginalne wydarzenie, na które składa się wyjątkowy przegląd chórów oraz koncerty znakomitych artystów, wrosło nierozerwalnie w świąteczne tradycje naszego miasta.

Organizatorzy Tyskich Wieczorów Kolędowych podkreślają znaczenie pieśni bożonarodzeniowych dla duchowości i kultury narodowej, zakładając przy okazji pielęgnowanie tradycji i przywracanie do praktyki wykonawczej polskich kolęd, zwłaszcza tych mniej znanych i niejednokrotnie niesłusznie zapomnianych.
Tematyka festiwalu oraz bezpłatny dostęp do wszystkich wydarzeń znacząco wpływają na wzrost poziomu uczestnictwa odbiorców w kulturze. Nie bez znaczenia jest fakt, że festiwal posiada już swoją wierną publiczność, która uczestniczy w każdym koncercie festiwalu.
Dodatkowo ogólnopolski konkurs chórów, którego ranga z roku na rok rośnie, stwarza muzykom płaszczyznę do wymiany doświadczeń, daje możliwość poszerzenia repertuaru, a także pozwala na pracę z wybitnymi artystami w tej dziedzinie.

Program 27. Tyskich Wieczorów Kolędowych:
7 stycznia 2018 r. (niedziela)

Godzina 10:00 - Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego (al. Niepodległości 53) przesłuchania konkursowe chórów.
Godzina 17:00 msza św. w Kościele bł. Karoliny Kózkówny (ul. ks. Tischnera 50). Po mszy koncert inauguracyjny pt. „MOC TRADYCJI” w wykonaniu mezzosopranistki Izabeli Kopeć z towarzyszeniem Chóru Kameralnego „Ad libitum” przy akompaniamencie kwintetu klasycznego, harfy oraz fortepianu.

8 stycznia 2018r. (poniedziałek)
Godzina 18:30 msza św. w Kościele pw. św. Benedykta (ul. Nałkowskiej 19). Po mszy koncert Chóru „DOMINANTA” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod dyr. Małgorzaty Langer-Król.
9 stycznia 2018r. (wtorek)
Godzina 18:00 msza św. w Kościele pw. Krzyża Świętego (ul. Bzów 15, Tychy – Czułów). Po mszy koncert w wykonaniu Męskiego Kwartetu Wokalnego AKORD z Tarnopola.

10 stycznia 2018r. (środa)
Godzina 18:00 Kościół pw. Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Wilcza 1, Tychy-Wilkowyje) koncert pt. „Kolędy na cały rok” w wykonaniu Włodzimierza Nahornego, Doroty Miśkiewicz, Janusza Szroma. Słowa kolęd/wierszy: Bogdan Loebl.

11 stycznia 2018r. (czwartek)
Godzina 17:00 msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask (ul. Kościelna 30, Tychy – Urbanowice) po mszy koncert kolęd w opracowaniu na orkiestrę dętą w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „POWET OF WINDS” pod dyr. Klaudiusza Janii.

12 stycznia 2018r. (piątek)
Godzina 18:00 msza św. w Kościele pw. św. Krzysztofa (ul. Wyszyńskiego 1) koncert pt. „Kędyż GO szukać. Pastorałki z gwiazdami” w wykonaniu: Magdaleny Piotrowskiej, Anny Sokołowskiej, Dariusza Kordka, Przemysława Brannego oraz Łukasza Lecha.

13 stycznia 2018r. (sobota)
Godzina 15:30: KONCERT FINAŁOWY
Kościół pw. św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62) koncert finałowy XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych
I część – Występ laureatów konkursu chórów, wręczenie nagród;
II część – koncert finałowy pt. „KOLĘDY ŚWIATA”

Wykonawcy: Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach - przygotowanie chóru: Krzysztof Dudzik, Chór Liturgiczny ANGELICUS przy parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Tychach - przygotowanie chóru: Henryk Jan Botor, Sabina Olbrich – sopran, Piotr Rachocki – tenor, Michał Botor – organy, Paweł Drzewiecki – recytacje, Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Henryka Jana Botora. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy