Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Nie siedź w domu

Działaj kulturalnie razem z nami

Tychy • Bank Kultury

W tym roku pasjonaci inicjatyw kulturalnych będą mogli znaleźć coś dla siebie. Nadchodzi kolejna , IV już edycja Tyskiego Banku Kultury. Nabór wniosków rozpoczął się 2 października i będzie trwać aż do 2 listopada.
Organizator wydarzenia, Miejskie Centrum Kultury zachęca wszystkich zainteresowanych wspieraniem szeroko pojętej strefy kulturalnej na terenie Miasta i Gminy Tychy do udziału w wydarzeniu. Nie ma ograniczenia wiekowego, mogą się zgłaszać zarówno grupy zorganizowane jak i osoby prywatne. Spośród przesłanych zgłoszeń, zostanie wybranych przez specjalną komisję 7 projektów, które zdobędą najwyższą ilość punktów.
W czasie trwania projektu MCK zobowiązuje się do zapewnienia i udostępnienia wszelkich środków mogących pomóc twórcom w realizacji założonego przedsięwzięcia. Swój projekt będzie można przedstawić w ciągu całego przyszłego 2018 roku, a maksymalne wsparcie finansowe dla każdego projektu wynosi aż 6000 tys. złotych (w tym koszty promocji). Liczy się  przede wszystkim pomysł, zapał i chęć rozwoju siebie oraz innych.
Formularz zgłoszeniowy, w którym należy opisać szczegółowo swój projekt, regulamin i wszelkie inne potrzebne informacje można znaleźć na stronie: http://tbk.kultura.tychy.pl/

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy