Nie siedź w domu

Działaj kulturalnie razem z nami

Tychy • Bank Kultury

W tym roku pasjonaci inicjatyw kulturalnych będą mogli znaleźć coś dla siebie. Nadchodzi kolejna , IV już edycja Tyskiego Banku Kultury. Nabór wniosków rozpoczął się 2 października i będzie trwać aż do 2 listopada.
Organizator wydarzenia, Miejskie Centrum Kultury zachęca wszystkich zainteresowanych wspieraniem szeroko pojętej strefy kulturalnej na terenie Miasta i Gminy Tychy do udziału w wydarzeniu. Nie ma ograniczenia wiekowego, mogą się zgłaszać zarówno grupy zorganizowane jak i osoby prywatne. Spośród przesłanych zgłoszeń, zostanie wybranych przez specjalną komisję 7 projektów, które zdobędą najwyższą ilość punktów.
W czasie trwania projektu MCK zobowiązuje się do zapewnienia i udostępnienia wszelkich środków mogących pomóc twórcom w realizacji założonego przedsięwzięcia. Swój projekt będzie można przedstawić w ciągu całego przyszłego 2018 roku, a maksymalne wsparcie finansowe dla każdego projektu wynosi aż 6000 tys. złotych (w tym koszty promocji). Liczy się  przede wszystkim pomysł, zapał i chęć rozwoju siebie oraz innych.
Formularz zgłoszeniowy, w którym należy opisać szczegółowo swój projekt, regulamin i wszelkie inne potrzebne informacje można znaleźć na stronie: http://tbk.kultura.tychy.pl/

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Harcerzem się jest całe życie

Babciu, dziadku – opowiedz swoim wnuczętom

Papież Franciszek podczas ŚDM w Krakowie w lipcu 2016 roku zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków 
i babcie i poświęcili im trochę czasu. Zagonieni dzwonią od czasu do czasu, pytając o zdrowie, nie zdając sobie sprawy, jakie ciekawe historie mają do opowiedzenia

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie bunkrów, mercedesów i osłów!

Tychy/Albania • Podróże kształcą

Albania przez dziesiątki lat niezwykle skutecznie izolowała się od świata. Od 2014 roku posiada status państwa - kandydata oficjalnie ubiegającego się o wejście do Unii Europejskiej. W 2015 roku odwiedziło Albanię ponad 3, 5 mln ciekawskich turystów. Od 2 lat także polscy turyści coraz częściej wybierają ten kraj, jako miejsce wypoczynku.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Sukces gry „Pokemon GO”

„Pokemon Go” zyskuje coraz więcej fanów. Grają dzieci i dorośli. Gra nie jest jedynie okazją do sentymentalnej podróży w czasy dzieciństwa, daje również możliwość poznania nowych znajomych oraz np. zwiedzenia miasta. Rodzi przy tym kilka wątpliwości wartych większej uwagi.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy