Nie siedź w domu

Tyskie restauracje wśród 32 z naszego województwa

Tychy • Silesia Restaurant Week

Dwie tyskie restauracje - Con Amore oraz Kołdun i Kluska biorą udział w Festiwalu Najlepszych Restauracji Restaurant Week. Con Amore, specjalizująca się w kuchni śródziemnomorskiej, bierze udział w Festiwalu po raz drugi, dla Kołduna i Kluski, łączącej smaki kuchni śląskiej i litewskiej, to debiut w Restaurant Week.

W miastach Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia Restaurant Week odbędzie się już po raz piąty. W Silesia Restaurant Week wezmą udział 32 restauracje z województwa. Jesienna edycja odbywać się będzie w dniach 20-31 października. Już teraz na stronie restaurantweek.pl można rezerwować trzydaniowe menu festiwalowe w cenie 49 zł.
Najbliższa edycja Restaurant Week dedykowana jest kulturze świętowania. Okazji do świętowania jest nieskończenie wiele - od małych i dużych prywatnych sukcesów, przez rożne okazje obyczajowe, aż po poważne zawodowe osiągnięcia. Jednocześnie, liczne publikowane badania pokazują, że jednym z najważniejszych czynników szczęścia i zdrowia jest właśnie radosny czas spędzony z bliskimi przy stole.
Jak podkreślają organizatorzy Restaurant Week, mamy naprawdę wiele okazji do celebrowania, ale wciąż za mało świętujemy. Od wielkich sukcesów, przez miłość i przyjaźń, aż po najdrobniejsze codzienne sprawy, które nam się udają. Nic tak nie cieszy i nie integruje, jak wspólnie spędzony czas przy stole, w magicznym restauracyjnym otoczeniu.
Świętujmy razem!
Każda restauracja biorąca udział w Restaurant Week przygotowała dwa trzydaniowe menu. Wyboru goście dokonują już podczas rezerwacji. W tej edycji na gości czeka również welcome drink Martini Tonic (należy go wybrać również podczas rezerwacji).
Co na Silesia Restaurant Week przygotowały tyskie restauracje? W pierwszym z dwóch festiwalowych menu restauracji Con Amore, znajdującej się na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach, znalazły się: grillowana polędwiczka wieprzowa z cykorią, granatem i figami w occie balsamicznym z malinowym vinegrettem i pancettą; pierś z kaczki w sosie z wina Porto na pieczonej dyni piżmowej ze szpinakiem z pomarańczą i glazurowanymi orzechami pecan; tort agrestowy oprószony płatkami migdałowymi.
W drugim menu smakować można: smażone przegrzebki na puree kalafiorowym z truflą i orzechami pinii, mus z białego wina i warzywa w tempurze; pieczony ser Halloumi z soczewicą i sosem buerre - blanc z leśnych grzybów, fioletowe ziemniaki z chrupiącym pasternakiem oraz tort agrestowy oprószony płatkami migdałowymi.
Kołdun i Kluska w ramach pierwszego menu na Restaurant Week serwować będzie: pieroga z krupniokiem, prażoną cebulką, pesto pietruszkowym; roladę z dzika, chrupiącą kluskę, mus z modrej kapusty, a na deser gorące śliwki, brandy, migdałowa kruszonka.
Menu nr 2 to: zupa z dyni, czerwona porzeczka, chips z jarmużu; chrupiący pstrąg, buraczane pęczotto, pieczona cytryna; tarta na sękaczowym spodzie, krem z gruszką, mus z pigwy.
- Podczas Restaurant Week najlepsi w kraju szefowie kuchni przygotowują trzydaniowe popisowe menu festiwalowe (przystawka, danie główne, deser) w wyjątkowej cenie 49 zł. W jubileuszowej edycji na gości będzie czekać również niespodzianka pod postacią aperitifu - Martini Tonic. Restaurant Week jest więc świetną okazją do wyjścia na randkę, do świętowania ze znajomymi, czy rodziną, ale również poznania nowych lokali, takich jak restauracja Kołdun i Kluska, która otworzyła się na początku maja - mówi Katarzyna Hillary, przedstawiciel Restaurant Week.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Harcerzem się jest całe życie

Babciu, dziadku – opowiedz swoim wnuczętom

Papież Franciszek podczas ŚDM w Krakowie w lipcu 2016 roku zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków 
i babcie i poświęcili im trochę czasu. Zagonieni dzwonią od czasu do czasu, pytając o zdrowie, nie zdając sobie sprawy, jakie ciekawe historie mają do opowiedzenia

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie bunkrów, mercedesów i osłów!

Tychy/Albania • Podróże kształcą

Albania przez dziesiątki lat niezwykle skutecznie izolowała się od świata. Od 2014 roku posiada status państwa - kandydata oficjalnie ubiegającego się o wejście do Unii Europejskiej. W 2015 roku odwiedziło Albanię ponad 3, 5 mln ciekawskich turystów. Od 2 lat także polscy turyści coraz częściej wybierają ten kraj, jako miejsce wypoczynku.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Sukces gry „Pokemon GO”

„Pokemon Go” zyskuje coraz więcej fanów. Grają dzieci i dorośli. Gra nie jest jedynie okazją do sentymentalnej podróży w czasy dzieciństwa, daje również możliwość poznania nowych znajomych oraz np. zwiedzenia miasta. Rodzi przy tym kilka wątpliwości wartych większej uwagi.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy