Nie siedź w domu

„Boeing, Boeing – odlotowe narzeczone”

Tychy • Gościnnie Teatr Bagatela

Fanom teatru Bagatela twórcy proponują jedną z najzabawniejszych teatralnych komedii w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty (ma na swoim koncie polską wersję językową m.in. „Shreka”). Spektakl odbędzie się w piątek (20 pażdziernika) W Teatrze Małym w Tychach.
Główny bohater, Maks, nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje. Nie trzeba dodawać, że urocze „panny w każdym porcie” niewiele wcześniej o swoim istnieniu wiedziały… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej inni starają się ją rozplątać.
Sztuka ta została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową Tony Award. Bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną. Wpływ na to ma znakomicie dobrana obsada aktorska (Marek Kałużyński, Michał Kościuk, Katarzyna Litwin, Ewa Mitoń, Aleksandra Godlewska, Karolina Chapko, Małgorzata Piskorz) i świetne spolszczenie oryginalnego scenariusza, celnie wpisane w nasze realia.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Harcerzem się jest całe życie

Babciu, dziadku – opowiedz swoim wnuczętom

Papież Franciszek podczas ŚDM w Krakowie w lipcu 2016 roku zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków 
i babcie i poświęcili im trochę czasu. Zagonieni dzwonią od czasu do czasu, pytając o zdrowie, nie zdając sobie sprawy, jakie ciekawe historie mają do opowiedzenia

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie bunkrów, mercedesów i osłów!

Tychy/Albania • Podróże kształcą

Albania przez dziesiątki lat niezwykle skutecznie izolowała się od świata. Od 2014 roku posiada status państwa - kandydata oficjalnie ubiegającego się o wejście do Unii Europejskiej. W 2015 roku odwiedziło Albanię ponad 3, 5 mln ciekawskich turystów. Od 2 lat także polscy turyści coraz częściej wybierają ten kraj, jako miejsce wypoczynku.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Sukces gry „Pokemon GO”

„Pokemon Go” zyskuje coraz więcej fanów. Grają dzieci i dorośli. Gra nie jest jedynie okazją do sentymentalnej podróży w czasy dzieciństwa, daje również możliwość poznania nowych znajomych oraz np. zwiedzenia miasta. Rodzi przy tym kilka wątpliwości wartych większej uwagi.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy