Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Nie siedź w domu

Spotkania wizji i plastyki oraz… ciekawych twórców

Teatr Mały

Teatr Mały przygotował wiele propozycji z zakresu łączenia sztuk plastycznych i teatralnych. Już w piątek (13 października) o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki OBOK odbędzie się wernisaż „ Sprzężenie zwrotne” śląskich twórców: Rafała Borcza i Magdaleny Kuleszy-Fedkowicz. Wydarzenie jest częścią projektu PRACOWNIA, w której mistrzowie zdradzają tajniki swego warsztatu – zarówno twórczego, jak i pedagogicznego. Wstęp wolny!

Z kolei Pasaż Kultury ANDROMEDA przygotował prezentację bajki ”Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiąca Królewnę” w reż. Haralda Siepermanna i Borisa Aljinovica (14.10.2017, sobota/ g. 10.00), a dla starszych fanów animacji — kultowy „Grobowiec świetlików” w reż. Isao Takahaty (16.10.17, poniedziałek, godz. 18.00). Na obie projekcje — wstęp wolny! (powyższe projekty są dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
Ruszają także zapisy na warsztaty w ramach projektu TRYPTYK — Spotkania wizji i plastyki. 28.10, w sobotę, w godz. 10.00-15.00 poprowadzi je sam Leszek Mądzik w Pokój Edukacji Twórczej. Z kolei artystki sztuki pantomimy Jolanta Szczurek oraz Izabela Walczybok- Matuszyńska poprowadzą część warsztatową w piwnicy Pasażu Kultury Andromeda (Poziom -1, 28.10, g. 18.00 – 20.00). Zapisy: teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl. Liczba miejsc ograniczona!
Ukoronowaniem projektu będzie spektakl Sceny Plastycznej KUL w reż. Leszka Mądzika pt. „Lustro”, który będzie można zobaczyć 29.10.17, w niedzielę, o godz. 19.00 (bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie teatru). 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy