Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

W numerze

Przeglądasz:

Numer 1/2018
ilustracja
Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 1/2018

Puchar jest nasz

Hokeiści GKS Tychy po raz ósmy zdobyli Puchar Polski

więcej
ilustracja
Wydanie
Numer 1/2018

Dochody miasta rosną

Budżet na 2018 przyjęty jednogłośnie

więcej
ilustracja
Wydanie
Numer 1/2018

Darmowe bilety dla młodzieży i dzieci do lat 16

Jeden bilet – większa elastyczność podróżowania

więcej
ilustracja
Wydanie
Numer 1/2018

Jak wyrobić kartę ŚKUP?

Darmowe przejazdy dla dzieci do lat 16

więcej
ilustracja
Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 1/2018

Z Betlejemskim Światełkiem Pokoju i kolędami

Świąteczna sesja Rady Miasta

więcej
ilustracja
Wydanie
Numer 1/2018

Nie tylko integracja i rozwój transportu publicznego

 Dla naszego regionu rok 2017 był czasem szczególnym – powstania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Już dzisiaj widać pierwsze efekty jej działania, chociażby w postaci jednolitego biletu dla mieszkańców miast i gmin wchodzących w jej skład. O tym, co było najważniejsze w minionym roku i jakie cele przed sobą stawia GZM w 2018 roku, „Echo” rozmawia z przewodniczącym GZM – Kazimierzem Karolczakiem.

więcej
ilustracja
Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 1/2018

Tychy Press Photo 2018

Konkurs fotografii prasowej

więcej
ilustracja
Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 1/2018

Stanisław Dziegieć – Najważniejsza jest rodzina, nawet mała…

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę z Stanisławem Dziegieciem, porucznikiem Wojska Polskiego.

więcej
Pokaż więcej materiałów

Wywiad

ilustracja

Tychy stały się piękne, kolorowe, tętniące życiem

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z mającą 95 lat tyszanką - Lidią Draga.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy