Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 20/2019

Jedenastka pełna pytajników

Wpiątek GKS Tychy kończy sezon wyjazdowym meczem z Chojniczanką. Z zawodników, których kontrakty wygasną 30 czerwca, można by ułożyć jedenastkę. Prowadzona oczywiście przez Ryszarda Tarasiewicza, czyli trenera z wygasającą umową. „Echo” pozwoliło sobie trochę pospekulować.

ilustracja

Szkoleniowiec ma swoje zalety i wady, ale spuentujemy to krótko, prezentując też poniekąd stanowisko sporej części tych kibiców, którzy chętnie wypowiadają się w przestrzeni medialnej: nikogo lepszego działacze raczej na miejsce Tarasiewicza nie znajdą. To klub musi zrobić krok do przodu i zapewnić „Tarasiowi” narzędzia, dzięki którym walka o wymarzoną ekstraklasę będzie realniejsza. Na razie pozostaje 4-5. miejsce.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  15 maja 2019 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy