Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 20/2019

Sekielski coś zmienił?

Bojkot pielgrzymki mężczyzn do Piekar?

Coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w tym roku odbędzie się 26 maja. Jednak emitowany od soboty w internecie film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” coś zmienił. Zanosi się na, przynajmniej częściowy, bojkot pielgrzymki. Za sprawą arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, który ma podczas pielgrzymki wygłosić kazanie.

ilustracja

- Po dzisiejszych wypowiedziach abp. Jędraszewskiego mam nadzieję, że ktoś mądry nie dopuści, by - jak zapowiedziano - głosił homilię na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich 26 maja... W przeciwnym razie mnie tam na pewno nie będzie. Na pewno! – ogłosił w minioną niedzielę Grzegorz Franki, szef Związku Górnośląskiego. Jego opinię podziela wiele osób, rokrocznie w pielgrzymce uczestniczących. Jędraszewski w ciągu kilku godzin stał się bowiem niemal symbolem ukrywania pedofilii w polskim Kościele.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  15 maja 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy