Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

W numerze

Wydanie
Numer 15/2019

Staram się zrozumieć nauczycieli

Tydzień temu prezentowaliśmy stanowisko nauczycieli w sprawie strajku, tym razem inny punkt widzenia czyli polemika

ilustracja

Drodzy nauczyciele, ludzie których cenię, którzy mnie w pewnym stopniu ukształtowaliście. Patrząc na sytuację z ostatnich dni staram się was zrozumieć. Niemniej nie zgadzam się z waszym strajkiem, sytuacją kryzysową, która dotknie nie tylko dzieci, ale po drodze ich rodziców. A nikt z nas nie jest winien i nie ma wpływu na wysokość pensji nauczycieli.

 To walka o godność prowadzona jest kosztem uczniów. I to w rzeczywistości oni są „ofiarami” waszej potyczki z politykami, „walki” z systemem. Niestety nie mamy wpływu na rozdawnictwo finansów państwa, na wszelkie reformy spod znaku „plus”, rosnące zadłużenie kraju itp., zaczynające się obietnice przedwyborcze. Dodatkowo sam system edukacji po ostatniej reformie jest, delikatnie mówiąc, niedoskonały. Zgoda, że stawki w placówkach oświatowych są żenujące, nieadekwatne do posiadanych: wiedzy, doświadczenia i wykształcenia. Ale…

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  10 kwietnia 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy