Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 12/2019

Na razie nasi górą

 Po trzech spotkaniach tyscy hokeiści prowadzą w półfinałowej rywalizacji 2:1. Ale Podhale walczy zaciekle i jeszcze sporo potu będą musieli wylać tyszanie, zanim zmierzą się w finale z Cracovią, która jedną nogą już w nim jest, po trzykrotnym pokonanie faworyta do mistrzowskiego tytułu, katowickiego GKS-u.

ilustracja

Półfinał zaczął się dla Tychów pomyślnie, choć od początku było widać, że rywal postawił poprzeczkę wysoko. I nie wiadomo, jakby się to skończyło, gdyby Podhale wzięło sobie do serca słowa swojego weterana Krzysztofa Zapały, że
kluczowe w walce z Tychami będzie unikanie głupich kar. Bo ledwo pierwszy mecz się zaczął, kolejni górale lądowali na ławce. Nic jednak z tej optycznej przewagi nie wynikało, pierwsza tercja skończyła się bezbramkowo, chociaż
świetne sytuacje mieli Gleb Kliemienko, Jarosław Rzeszutko, Tomas Sykora, Kamil Górny, Michael Cichy. A Michnow z Komorskim chyba zbyt długo zastanawiali się, który z nich ma oddać strzał. Nasz serca zaś zadrżały głównie
po akcjach Kacpra Guzika i Bartłomieja Neupauera. Zaś w 15 minucie właśnie za bójkę ukarani zostali Klimienko i Samu Suominen.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  20 marca 2019 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy