Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 12/2019

Dla jednych diamenty, dla innych interesowni

Gdyby nie Ochotnicze Straże Pożarne, nie poradzilibyśmy sobie ze skutkami wichur. Jak dbamy o OSP?

ilustracja

Po ubiegłotygodniowych wichurach okazało się, jak ważne są ochotnicze straże  pożarne. Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, st. Bryg. Piotr Szojda podkreśla, że bez wsparcia ochotników usuwanie skutków nawałnic trwałoby znacznie dłużej. Zwłaszcza w miejscach oddalonych od centrów większych miast.

 - Niektórzy z tych ochotników brali sobie wolne z pracy, żeby uczestniczyć w akcjach –wyjaśnia. A na terenie Echa w ciągu dwóch dni wyjazdów ogółem było prawie pół tysiąca. Załogi zawodowych PSP
z Tychów, Mysłowic, Pszczyny i Mikołowa zwyczajnie nie dałyby rady. Mogło dojść do wielu nieszczęść. A na pewno tysiące rodzin dłużej byłyby bez prądu, dłużej byłyby zablokowane ulice, tory kolejowe. Te dni pokazały, jak ważne i dziś są OSP.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  20 marca 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy