Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 12/2019

Wzmożony bombowo ruch na dworcu

Tychy

ilustracja

Nie o pociągi tu chodzi ale o pasażerów, którzy przebiegali nerwowo miedzy peronami, gdyż pociągi przyjeżdżały na inne, niż te podane w rozkładzie jazdy. Komunikaty o zmianie peronu, na które ma wjechać pociąg, zazwyczaj były spóźnione i pojawiały się dosłownie wtedy gdy on już wtaczał się na peron.
Taka sytuacja miała miejsce na stacjach Tychy Grota-Roweckiego i Tychy Bielska. Chociaż maszyniści cierpliwie czekali na pasażerów, tak aby każdy z podróżnych mógł wsiąść do składu, to nerwowa bieganina generowała stres u każdego. Sytuacja ta była spowodowana alarmem bombowym i wyłączeniem z ruchu stacji kolejowej w Mikołowie, gdzie w jej pobliżu pracownicy znaleźli pocisk artyleryjski.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  20 marca 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy