Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 11/2019

Tychy Press Photo rozstrzygnięte

Tomasz Ziobro zdecydowanie pokonał konkurencję. Jego zdjęcie „Wesołych Świąt” zdobyło zarówno I nagrodę w kategorii „Najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach” jak i w kategorii „Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż). Bo przypomnijmy, że tyszanie w konkursie Tychy Press Photo mogą nadsyłać swoje fotki zrobione na całym świecie, a osoby spoza Tychów tylko zdjęcia wykonane w mieście.

ilustracja

Nagrodę za czarno-białe zdjęcia „Trzeci dzwonek” zza kulis występu lwowskiego baletu w Tychach, otrzymał również Grzegorz Krzysztofik. Wyróżnienia przyznano za „Najlepszy fotoreportaż” Agnieszce Łukaszewska-Wilczek ( „21 powodów szczęścia” - reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma (Pół roku po tragedii” - reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy).

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  13 marca 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy