Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

W numerze

Wydanie
Numer 6/2019

Sentymentalne oczyszczenie

Za co słuchacze uwielbiają Marka Dyjaka? Za niepowtarzalny głos i za “to coś” - umiejętność wydobywania z ludzi tego, co najgorsze i zmienienia tego w najpiękniejszy obraz, bo obraz prawdziwy. Dzięki jego występowi w ostatnią niedzielę, 3 lutego
w Teatrze Małym mogliśmy po raz kolejny tego doświadczyć.

ilustracja

Marek Dyjak - człowiek na wiecznym zakręcie, kompozytor i piosenkarz, z wykształcenia… hydraulik. Człowiek o bardzo bogatym życiorysie, wielbiciel miejsc dziwnych - tak podobnych do niego i niezrozumiałych. Finalnie ten, który nigdy nie potrafił się dopasować - co było jego przekleństwem, ale i darem. To właśnie ten ciekawy i smutny zarazem bagaż doświadczeń czyni z niego kogoś, kogo ludzie jeszcze chcą słuchać i wraz z nim przeżywać, zdaje się, najgorsze momenty swojego życia. Nieszczęśliwa miłość, ucieczka w alkohol - to przecież nie są ładne tematy, za to jakie prawdziwe.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  6 lutego 2019 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy