Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 49/2018

Żywych nie będzie

W tym roku karp trochę droższy niż przed rokiem

ilustracja

Pod naciskiem miłośników zwierząt liczne sieci handlowe nie będą w tym roku sprzedawać żywych karpi. Zapowiedziały to już między innymi Biedronka, Lidl, Netto. Natomiast nie ugiął się na pewno Kaufland. Nic za to nie wskazuje, by ze sprzedaży ich mieli wycofać się targowi handlarze. Jednak o karpia,  żywego czy mrożonego, może być po prostu trudno.
- W Polsce nie ma wystarczającej ilości przetwórni, by teraz nagle każdą rybę zabić, wypatroszyć, oskrobać z łusek, podzielić na płaty i zapakować na tackę. Bo ponad połowa połowów zawsze trafiała od ostatecznego odbiorcy w całości – mówi Krzysztof Paluchiewicz, jeden z większych hodowców na południowym Śląsku.
I dodaje: - Do tego dochodzi problem logistyczny. Bo mamy transport dostosowany do wożenia żywych do dużych odbiorców.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  5 grudnia 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy