Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

W numerze

Wydanie
Numer 49/2018

Miasto w stanie dramatycznym

W Mysłowicach taki zwyczaj – nie masz forsy, to pożyczaj

ilustracja

Na sesji rady miasta pod koniec listopada nowy prezydent Dariusz Wójtowicz zwrócił się do radnych o zgodę na obligacje w wysokości 20 milionów złotych, Jak wyjaśni, poprzednik, Edward Lasok, zostawił miasto w katastrofalnym stanie finansowym, z pustymi kontami.

– Planowane wydatki na ten rok zostały przekroczone o ogromne kwoty. Chodzi o płatności, które są zobowiązaniami podpisanymi przez poprzedniego prezydenta. Musimy się ratować obligacjami, żeby spłacić bieżące wydatki. Gdybyśmy ich nie pokryli, nie byłoby pieniędzy na wynagrodzenia.– mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. Istniało zagrożenie, że grudniowych wynagrodzeń nie otrzymają pracownicy oświaty i urzędu miasta, więc radni zgodę na obligacje wyrazili.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  5 grudnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy