Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 49/2018

Miasto w stanie dramatycznym

W Mysłowicach taki zwyczaj – nie masz forsy, to pożyczaj

ilustracja

Na sesji rady miasta pod koniec listopada nowy prezydent Dariusz Wójtowicz zwrócił się do radnych o zgodę na obligacje w wysokości 20 milionów złotych, Jak wyjaśni, poprzednik, Edward Lasok, zostawił miasto w katastrofalnym stanie finansowym, z pustymi kontami.

– Planowane wydatki na ten rok zostały przekroczone o ogromne kwoty. Chodzi o płatności, które są zobowiązaniami podpisanymi przez poprzedniego prezydenta. Musimy się ratować obligacjami, żeby spłacić bieżące wydatki. Gdybyśmy ich nie pokryli, nie byłoby pieniędzy na wynagrodzenia.– mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. Istniało zagrożenie, że grudniowych wynagrodzeń nie otrzymają pracownicy oświaty i urzędu miasta, więc radni zgodę na obligacje wyrazili.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  5 grudnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy