Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 49/2018

A tamta – to kto?

Spotkajmy się, siwi i łysi, po podstawówce

ilustracja

Spotkania klas licealnych czy techników, w 5, 10, 20 lat po maturze, zawsze były we zwyczaju. Jednak zwyczaj taki w zasadzie nie istniał jeśli chodzi o podstawówki – uczniowie jednej klasy nie spotkali się w zasadzie już nigdy po jej skończeniu. Ostatnio jednak upowszechniają się i takie spotkania.
Sam w takim uczestniczyłem w zeszłym roku, z okazji wcale nie okrągłej rocznicy, bo 39 lat po ukończeniu paprocańskiej SP 7. Obiecaliśmy sobie solennie, że spotkamy się i w tym roku. Co ciekawe, i dziwne, zjawili się ci z daleka, brakło wielu z tych, którzy nadal mieszkają w Paprocanach? Może uznali, że szkolnych kolegów spotykają codziennie na ulicy, więc im klasowe spotkanie niepotrzebne? A może wstydzą się, że osiągnęli w życiu mniej, niż inni koledzy i koleżanki?

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  5 grudnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy