Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

W numerze

Wydanie
Numer 49/2018

A tamta – to kto?

Spotkajmy się, siwi i łysi, po podstawówce

ilustracja

Spotkania klas licealnych czy techników, w 5, 10, 20 lat po maturze, zawsze były we zwyczaju. Jednak zwyczaj taki w zasadzie nie istniał jeśli chodzi o podstawówki – uczniowie jednej klasy nie spotkali się w zasadzie już nigdy po jej skończeniu. Ostatnio jednak upowszechniają się i takie spotkania.
Sam w takim uczestniczyłem w zeszłym roku, z okazji wcale nie okrągłej rocznicy, bo 39 lat po ukończeniu paprocańskiej SP 7. Obiecaliśmy sobie solennie, że spotkamy się i w tym roku. Co ciekawe, i dziwne, zjawili się ci z daleka, brakło wielu z tych, którzy nadal mieszkają w Paprocanach? Może uznali, że szkolnych kolegów spotykają codziennie na ulicy, więc im klasowe spotkanie niepotrzebne? A może wstydzą się, że osiągnęli w życiu mniej, niż inni koledzy i koleżanki?

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  5 grudnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy