Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 47/2018

Ostatnia odsłona wyborów

Kobiety w natarciu. W Pszczynie jest pani starosta, w Tychach i Bieruniu pokierują one obradami rady

ilustracja

W tym tygodniu kończy się procedura wyborcza. We wszystkich powiatach, gminach, i sejmiku, zbierają się radni, by wybrać spośród siebie przewodniczącego, zastępców, skład komisji i tak dalej. Podczas głosowań tych widać też, czy włodarz gminy (wójt, prezydent) ma radę za sobą, czy przeciw sobie.

Większość sesji rad odbędzie się, gdy nasza gazeta będzie już w kioskach, we wtorek i środę. Ale nie wszystkie, bo na przykład w Tychach pierwsza, inauguracyjna sesja VIII kadencji Rady Miasta, była w poniedziałek. Już wcześniej było wiadomo, że prezydent Andrzej Dziuba będzie miał za sobą stabilną większość, bo w opozycji pozostanie jedynie PiS z ośmioma mandatami i Mała Ojczyzna  mająca dwóch radnych. Prezydencka koalicja wynosić więc będzie 15 osób. Tak wydawało się do sesji, podczas której okazało się jednak, że także Mała Ojczyzna jest w koalicji, opozycyjnym klubem radnych pozostał więc wyłącznie PiS.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  21 listopada 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy