Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

W numerze

Wydanie
Numer 47/2018

W Gemini wystawa edukacyjna

Tym razem w galerii handlowej będzie pewnie więcej mężczyzn niż kobiet. Ci pierwsi bowiem zazwyczaj niechętnie chodzą od sklepu do sklepu z ciuchami, ale wystawa rzadko spotykanych eksponatów, związanych z militariami, może ich zainteresować

ilustracja

 Do 25 listopada w Gemini Park Tychy trwać będzie Wystawa Militarna składająca się z pojazdów, umundurowania i maszyn Wojska Polskiego, uzupełniona prelekcjami historycznymi o niepodległości, Dywizjonie 303 i lotnictwie.
Wśród pojazdów spotkamy te, które służyły Polskim Siłom Zbrojnym na Zachodzie, na przykład Hummera, Jeepa Willysa, Half Tracka i inne. W gablotach znajdują się też modele innych pojazdów i samolotów. Poza tym  jest tu sporo ich uzbrojenia
i umundurowania. Uzupełniają to dioramy pokazujące sceny z historii. Nie zabrakło także wojskowych modeli umieszczonych w 12 gablotach.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  21 listopada 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy