Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 42/2018

Przeszli do historii!

GKS Tychy, ku uciesze nas każdego miłośnika hokeja w Polsce, został pierwszym polskim zespołem, który wygrał mecz w Lidze Mistrzów.

 

ilustracja

We wtorek, 16 października, zespół tyskiego GKS-u zakończył swoją premierową przygodę z hokejową Ligą Mistrzów. We Włoszech podopieczni Andrieja Gusowa mierzyli się z HC Bolzano. Ale choć gdy nasz
tygodnik poszedł do druku, nie znamy wyniku spotkania we włoskim Tyrolu – nasza drużyna przeszła do historii. Wygrywając z włoskimi Kanadyjczykami u siebie. Tyszanie zostali bowiem pierwszym
polskim zespołem, który nie tylko zdobył punkt, ale wygrał mecz w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Wcześniej żadnego z 10 spotkań nie była w stanie wygrać Cracovia, a tyszanie
przegrali cztery pierwsze mecze w bieżącym sezonie. Były obawy, że jak krakusy, skończą serią porażek. Najważniejsze zatem, że w końcu się udało.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  17 października 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy