Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 42/2018

Na ostatniej prostej

21 października wybierzemy nasze władze na kolejne pięć lat

ilustracja

Kilkadziesiąt godzin po ukazaniu się Echa nastanie cisza wyborcza. Potem głosowanie i będziemy czekali na wyniki. Wszyscy  interesujący  się lokalną polityką ciągle jednak dyskutują, kto wygra, a kto będzie wielkim przegranym. Na pewno czeka nas kilka ciekawych pojedynków.

W Tychach  wybory prezydenckie raczej emocji nie wzbudzają. Nawet jego przeciwnicy zdają sobie sprawę, że tylko cud może odebrać Andrzejowi Dziubie kolejną kadencję. Wprawdzie na ostatniej sesji rady miasta jego polityczny adwersarz – a obecnie lider listy PiS-u do sejmiku – Jakub Chełstowski, w ramach ogólnego składania sobie życzeń i podziękowań, życzył prezydentowi, by po wyborach był … radnym – ale wywołało  to u obecnych raczej rozbawienie.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  17 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy