Sondaż publiczny

Czy uważasz, że ze smogiem, który znów się zaczyna, uporamy się:

W numerze

Wydanie
Numer 42/2018

Na ostatniej prostej

21 października wybierzemy nasze władze na kolejne pięć lat

ilustracja

Kilkadziesiąt godzin po ukazaniu się Echa nastanie cisza wyborcza. Potem głosowanie i będziemy czekali na wyniki. Wszyscy  interesujący  się lokalną polityką ciągle jednak dyskutują, kto wygra, a kto będzie wielkim przegranym. Na pewno czeka nas kilka ciekawych pojedynków.

W Tychach  wybory prezydenckie raczej emocji nie wzbudzają. Nawet jego przeciwnicy zdają sobie sprawę, że tylko cud może odebrać Andrzejowi Dziubie kolejną kadencję. Wprawdzie na ostatniej sesji rady miasta jego polityczny adwersarz – a obecnie lider listy PiS-u do sejmiku – Jakub Chełstowski, w ramach ogólnego składania sobie życzeń i podziękowań, życzył prezydentowi, by po wyborach był … radnym – ale wywołało  to u obecnych raczej rozbawienie.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  17 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy