Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 42/2018

Nielegalne odwierty

A w Bojszowach wielkie poruszenie

ilustracja

- Najgorsze jest to, że nikt nie wie o co chodzi, więc ludzie gubią się w domysłach. A ten  teren jest dla nas ważny, bo to jedyne nasze miejsce rekreacyjne, ludzie chodzą tam na spacery, na pikniki – mówi najbardziej znany mieszkaniec gminy, Alojzy Lysko.

Teren, o który chodzi, znajduje się między starymi Bojszowami a Jedliną. Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski (przed laty zakładał je obecny starosta powiatu, Bernard Bednarz) zarządza tu dość dużym terenem, na  który składa się zbiornik wędkarski, wały  powodziowe i łąki. Ma wobec tego terenu  ambitne plany, chce tu  zrobić park rekreacyjno-ekologiczno-edukacyjny. Wizji tej nie przeszkadza  znajdująca się obok żwirownia. Bo wydobywanie żwiru to działalność niezbyt dla otoczenia  uciążliwa.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  17 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy