Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

W numerze

Wydanie
Numer 41/2018

Jedyna prawdziwa konwencja

Barwy kampanii

ilustracja

Coraz modniejsze robią się u nas konwencje wyborcze.  Organizuje je prawie każdy kandydat na burmistrza, na wójta. W większości jednak nie przypominają konwencji wyborczych, znanych z amerykańskich filmów, tylko smętne akademie szkolne czy zakładowe w czasach PRL-u. Jak z amerykańskiego filmu  wyglądała tylko konwencja prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby, która odbyła się w pierwszy czwartek października w Browarze Obywatelskim.
Ale nic dziwnego, bo jak na planie filmowym, próby trwały już kilka  godzin wcześniej. Dogrywano każdy szczegół. A gdy zjawili się (w liczbie około 200) przybyli goście, zaczął się prawdziwy show. Dość powiedzieć, że konwencja  kończyła się recitalem… Kasi Moś.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  10 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy