W numerze

Wydanie
Numer 41/2018

Wróbel oszukała radnych

Barwy kampanii

ilustracja

Burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel w ramach kampanii złamała obowiązujące prawo. Na początku lata radni, zniesmaczeni „samorządową”  gazetą BIL  (Biuletyn Informacji Lędzińskiej),zajmującej się wyłącznie promocją pani burmistrz i krytykowaniem każdego, kto ma odmienne zdanie – posuwając się przy tym  do podawania nieprawd – podjęli uchwałę, że gazeta może się ukazywać tylko wtedy, gdy zawarte w niej treści zatwierdzi Rada Programowa złożona z kilku radnych i –gwarantującego profesjonalizm, rzetelność i obiektywizm –jednego zawodowego  dziennikarza.
W tym momencie BIL przestał się  ukazywać. Uznano, że rzetelna gazeta pani burmistrz nie interesuje. A jednak  w minioną sobotę pojawiła się  na mieście, o czym członkowie Rady Programowej dowiedzieli się, gdy roznosiciele wetknęli im gazetkę
w furtki.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  10 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy