W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 37/2018

Mistrzowie propagandy

Premier w Tychach

ilustracja

Od dobrych osiemdziesięciu lat za niedościgłego mistrza propagandy uchodzi Joseph Goebbels. Ale to się może niebawem zmienić. Na rzecz PiS-u. Partia ta rozpoczęła kampanię samorządową w takim stylu, że czy ktoś PiS lubi, czy nie, ręce same składają się do oklasków. Politycy tej partii na emocjach grają po prostu po mistrzowsku.

Było to widać w ubiegłym tygodniu, gdy Tychy, Katowice i kilka sąsiednich gmin odwiedzili premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Witold Bańka. Pokazali, jak zabiega się o głosy wyborców. Aż dziw bierze, że ta sama partia na prezydenta Warszawy wystawiła wiceministra Patryka Jakiego, który z mieszkańcami rozmawia zza żelaznych barierek. Chyba, że to warszawiacy tacy chamscy i niebezpieczni?  Bo w Tychach do premiera mógł podejść każdy. Każdy też, a zwłaszcza dziecko, mógł sobie z nim pstryknąć selfie.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy