Sondaż publiczny

Czy uważasz, że samorządy powinny mieć prawo zablokowania wydobycia węgla pod swoją miejscowością?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 37/2018

Mistrzowie propagandy

Premier w Tychach

ilustracja

Od dobrych osiemdziesięciu lat za niedościgłego mistrza propagandy uchodzi Joseph Goebbels. Ale to się może niebawem zmienić. Na rzecz PiS-u. Partia ta rozpoczęła kampanię samorządową w takim stylu, że czy ktoś PiS lubi, czy nie, ręce same składają się do oklasków. Politycy tej partii na emocjach grają po prostu po mistrzowsku.

Było to widać w ubiegłym tygodniu, gdy Tychy, Katowice i kilka sąsiednich gmin odwiedzili premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Witold Bańka. Pokazali, jak zabiega się o głosy wyborców. Aż dziw bierze, że ta sama partia na prezydenta Warszawy wystawiła wiceministra Patryka Jakiego, który z mieszkańcami rozmawia zza żelaznych barierek. Chyba, że to warszawiacy tacy chamscy i niebezpieczni?  Bo w Tychach do premiera mógł podejść każdy. Każdy też, a zwłaszcza dziecko, mógł sobie z nim pstryknąć selfie.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy