W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 37/2018

Barwy kampanii

Wybory samorządowe

ilustracja

Jedni na kampanię mają plan, inni nie. Jak chcą organizować działanie gminy, jeśli z organizacją kampanii nie umieją sobie poradzić?

Kampania wyborcza  dopiero się rozkręca, ale już wiemy, że będzie się działo, oj działo.  Jak na razie swoiste rekordy bije burmistrz Lędzin, Krystyna Wróbel, która wbrew wszystkim oczywistym faktom próbuje udawać, że popiera ją Prawo i Sprawiedliwość. Wbrew faktom, bo partia ta wystawiła w wyborach przeciw niej własnego kandydata,  Janusza Freitaga, który zresztą już cztery lata temu  przegrał z nią nieznacznie.
Niezrażona pani burmistrz zjawia się wszędzie, gdzie zjawi się jakiś znaczący polityk PiS-u, robi z nim sobie fotki i udaje, że bierze udział w działaniach tej partii (piszemy o tym na stronie 3). Patrząc na to, przypomina się  przysłowie „Kowal konia kuje, żaba nogę podstawia”.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy