Sondaż publiczny

Czy uważasz, że samorządy powinny mieć prawo zablokowania wydobycia węgla pod swoją miejscowością?

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 37/2018

Barwy kampanii

Wybory samorządowe

ilustracja

Jedni na kampanię mają plan, inni nie. Jak chcą organizować działanie gminy, jeśli z organizacją kampanii nie umieją sobie poradzić?

Kampania wyborcza  dopiero się rozkręca, ale już wiemy, że będzie się działo, oj działo.  Jak na razie swoiste rekordy bije burmistrz Lędzin, Krystyna Wróbel, która wbrew wszystkim oczywistym faktom próbuje udawać, że popiera ją Prawo i Sprawiedliwość. Wbrew faktom, bo partia ta wystawiła w wyborach przeciw niej własnego kandydata,  Janusza Freitaga, który zresztą już cztery lata temu  przegrał z nią nieznacznie.
Niezrażona pani burmistrz zjawia się wszędzie, gdzie zjawi się jakiś znaczący polityk PiS-u, robi z nim sobie fotki i udaje, że bierze udział w działaniach tej partii (piszemy o tym na stronie 3). Patrząc na to, przypomina się  przysłowie „Kowal konia kuje, żaba nogę podstawia”.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy