Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 37/2018

Fikcyjny konkurs i szantaż

Lędziny

ilustracja

Gdy radni miasta Lędziny zwrócili się do burmistrz  miasta Krystyny Wróbel, by na stanowisko skarbnika ogłosiła – podobnie jak trzy lata temu – konkurs, radca prawny urzędu Wojciech Berendowicz wyznał z rozbrajającą szczerością: - Sami państwo radni  wiecie doskonale, że ten konkurs był fikcją! Organizowanie konkursów, które są fikcją, wydaje się bezcelowe.

Radnym opadły szczęki. To, że wiele konkursów na stanowiska urzędnicze jest fikcją, wiedzą chyba wszyscy. Jeszcze przed konkursem wiadomo, kto ma go wygrać. Ale żeby osoba, do której obowiązków należy pilnowanie, by odbywały się zgodnie z prawem przyznawała, że to fikcja, chyba się jeszcze nigdy nie zdarzyło.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy