Sondaż publiczny

Czy uważasz, że samorządy powinny mieć prawo zablokowania wydobycia węgla pod swoją miejscowością?

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 37/2018

Organowa jesień latem

Bieruń

ilustracja

Chociaż nie jest tak sławna, jak Śląska Jesień Gitarowa – która już w przyszłym miesiącu zagości w Tychach –to i ona, Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim ma swoich wiernych fanów. Właśnie rozpoczęła się 19. jej edycja, trochę wbrew nazwie, bo przecież wciąż mamy lato. Festiwal potrwa, tradycyjnie, do  ostatniej  niedzieli października. Przez osiem kolejnych niedziel muzyka organowa,  w wykonaniu wirtuozów tego instrumentu, czasem ze śpiewem, a czasem w towarzystwie innych instrumentów (skrzypce, flet, puzon) – brzmi w kolejnych kościołach  tego powiatu. Również repertuar jest różnorodny, od renesansu po utwory współczesne.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy