Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 37/2018

Opanowali cały świat!

Tychy

ilustracja

Pogoda staje się coraz bardziej zimowa. To czas letargu i pewnego zatrzymania.  Są jednak takie miejsca i takie wydarzenia, które sprzeciwiają się takim tendencjom. Jednym z nich był piątkowy (7 września) koncert w Kloster Pub Tychy, podczas którego słuchacze mieli okazję naładować się ogromną dawką pozytywnej energii. Powodem zamieszania po raz kolejny stał się tyski zespół “KASIA SKIBA I JA”, który świętował przyjście na świat swojego pierwszego dziecka - okrągłej i bardzo wyrazistej płyty.

“KASIA SKIBA I JA” to zespół, który stał się odkryciem tegorocznych wakacji. Dzięki eliminacjom konkursowym w ramach cyklu “Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień”, grupa została doceniona przez publiczność i jury, w efekcie czego mieli okazję wystąpić na dużej scenie podczas dni miasta. Tam, jak pamiętają wszyscy obecni, dokonali czegoś niemożliwego, zmuszając niejako publiczność do aktywnego udziału w koncercie,
a właściwie akcie tworzenia muzyki. Opuścili oni swoje bezpieczne miejsca na scenie, aby móc dzielić się swoja niezwykłą energią wśród słuchaczy. Czego więc mogliśmy się spodziewać po koncercie organizowanym, co by nie mówić,
w zamkniętej barowej przestrzeni? Znacznie więcej!

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy