W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 37/2018

Opanowali cały świat!

Tychy

ilustracja

Pogoda staje się coraz bardziej zimowa. To czas letargu i pewnego zatrzymania.  Są jednak takie miejsca i takie wydarzenia, które sprzeciwiają się takim tendencjom. Jednym z nich był piątkowy (7 września) koncert w Kloster Pub Tychy, podczas którego słuchacze mieli okazję naładować się ogromną dawką pozytywnej energii. Powodem zamieszania po raz kolejny stał się tyski zespół “KASIA SKIBA I JA”, który świętował przyjście na świat swojego pierwszego dziecka - okrągłej i bardzo wyrazistej płyty.

“KASIA SKIBA I JA” to zespół, który stał się odkryciem tegorocznych wakacji. Dzięki eliminacjom konkursowym w ramach cyklu “Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień”, grupa została doceniona przez publiczność i jury, w efekcie czego mieli okazję wystąpić na dużej scenie podczas dni miasta. Tam, jak pamiętają wszyscy obecni, dokonali czegoś niemożliwego, zmuszając niejako publiczność do aktywnego udziału w koncercie,
a właściwie akcie tworzenia muzyki. Opuścili oni swoje bezpieczne miejsca na scenie, aby móc dzielić się swoja niezwykłą energią wśród słuchaczy. Czego więc mogliśmy się spodziewać po koncercie organizowanym, co by nie mówić,
w zamkniętej barowej przestrzeni? Znacznie więcej!

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy