Sondaż publiczny

Czy uważasz, że samorządy powinny mieć prawo zablokowania wydobycia węgla pod swoją miejscowością?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 37/2018

Opanowali cały świat!

Tychy

ilustracja

Pogoda staje się coraz bardziej zimowa. To czas letargu i pewnego zatrzymania.  Są jednak takie miejsca i takie wydarzenia, które sprzeciwiają się takim tendencjom. Jednym z nich był piątkowy (7 września) koncert w Kloster Pub Tychy, podczas którego słuchacze mieli okazję naładować się ogromną dawką pozytywnej energii. Powodem zamieszania po raz kolejny stał się tyski zespół “KASIA SKIBA I JA”, który świętował przyjście na świat swojego pierwszego dziecka - okrągłej i bardzo wyrazistej płyty.

“KASIA SKIBA I JA” to zespół, który stał się odkryciem tegorocznych wakacji. Dzięki eliminacjom konkursowym w ramach cyklu “Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień”, grupa została doceniona przez publiczność i jury, w efekcie czego mieli okazję wystąpić na dużej scenie podczas dni miasta. Tam, jak pamiętają wszyscy obecni, dokonali czegoś niemożliwego, zmuszając niejako publiczność do aktywnego udziału w koncercie,
a właściwie akcie tworzenia muzyki. Opuścili oni swoje bezpieczne miejsca na scenie, aby móc dzielić się swoja niezwykłą energią wśród słuchaczy. Czego więc mogliśmy się spodziewać po koncercie organizowanym, co by nie mówić,
w zamkniętej barowej przestrzeni? Znacznie więcej!

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  12 września 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy