Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 32/33/2018

Obawy i nadzieje

Bieruń • Powstanie Centrum Logistyczne?

ilustracja

Bieruń ma szansę na 1.200 nowych miejsc pracy, 4 mln złotych ze sprzedaży gruntów i 3-4 mln złotych wpływów rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Pierwsze kroki w tej sprawie podjęto 19 lipca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, kiedy to radni wyrazili zgodę na zbycie nieruchomości gruntowych położonych przy ulicy Oświęcimskiej.

Decyzja radnych otworzyła drogę do powstania w tym miejscu centrum logistycznego, a jednocześnie wywołała niepokój mieszkańców obawiających się 180 ciężarówek, 19 aut dostawczych i 600 aut osobowych, wjeżdżających codziennie na tereny tego centrum.

Aby rozwiać obawy mieszkańców oraz udzielić wszelkich niezbędnych wyjaśnień, w poniedziałek 30 lipca zorganizowano spotkanie w kinoteatrze „Jutrzenka”, podczas którego przedstawiciele inwestora zaprezentowali założenia planowanej inwestycji oraz odpowiadali na pytania mieszkańców.
Na początku zebrania burmistrz Bierunia Krystian Grzesica oraz Łukasz Odelga naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości przedstawili genezę wspomnianych zamierzeń inwestycyjnych. Dowiedzieliśmy się, że tereny, położone pomiędzy ulicą Oświęcimską a tzw. „torem prób” FCA, rozdrobnione własnościowo, mają wreszcie szanse znaleźć się w jednym ręku i zostać wykorzystane pod budownictwo produkcyjno-usługowe. Na taki finał właściciele gruntów oraz miasto czekali prawie 20 lat.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy