Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 32/33/2018

Obawy i nadzieje

Bieruń • Powstanie Centrum Logistyczne?

ilustracja

Bieruń ma szansę na 1.200 nowych miejsc pracy, 4 mln złotych ze sprzedaży gruntów i 3-4 mln złotych wpływów rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Pierwsze kroki w tej sprawie podjęto 19 lipca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, kiedy to radni wyrazili zgodę na zbycie nieruchomości gruntowych położonych przy ulicy Oświęcimskiej.

Decyzja radnych otworzyła drogę do powstania w tym miejscu centrum logistycznego, a jednocześnie wywołała niepokój mieszkańców obawiających się 180 ciężarówek, 19 aut dostawczych i 600 aut osobowych, wjeżdżających codziennie na tereny tego centrum.

Aby rozwiać obawy mieszkańców oraz udzielić wszelkich niezbędnych wyjaśnień, w poniedziałek 30 lipca zorganizowano spotkanie w kinoteatrze „Jutrzenka”, podczas którego przedstawiciele inwestora zaprezentowali założenia planowanej inwestycji oraz odpowiadali na pytania mieszkańców.
Na początku zebrania burmistrz Bierunia Krystian Grzesica oraz Łukasz Odelga naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości przedstawili genezę wspomnianych zamierzeń inwestycyjnych. Dowiedzieliśmy się, że tereny, położone pomiędzy ulicą Oświęcimską a tzw. „torem prób” FCA, rozdrobnione własnościowo, mają wreszcie szanse znaleźć się w jednym ręku i zostać wykorzystane pod budownictwo produkcyjno-usługowe. Na taki finał właściciele gruntów oraz miasto czekali prawie 20 lat.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy