Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 32/33/2018

Gorączka niedzielnego popołudnia

Tychy • „Bacz na niedzielę!” na rockowo

ilustracja

Dużo słońca i świetnej zabawy - tak pokrótce można określić to, co działo się w minioną niedzielę (5 sierpnia) na placu Baczyńskiego. Popołudnie to upłynęło w iście rockowej atmosferze. Przed tyską publicznością wystąpiły aż cztery zespoły, które rywalizowały o to, który z nich wystąpi podczas kolejnej edycji “Rocka na Plaży” obok takich gwiazd jak Dżem i Cree.

“Rock na Plaży” to jedno z największych muzycznych wydarzeń roku. Choć pozostał do niego niespełna miesiąc, już teraz rozpoczęły się przygotowania. Jednym z nich był konkurs, który miał rozstrzygnąć, przed którą tyską kapelą stanie szansa zagrania na dużej scenie wraz z legendami polskiej sceny muzycznej. Zgodnie z regulaminem podczas przesłuchań konkursowych zagrały cztery zespoły.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy