W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 32/33/2018

850 mieszkańców na trasie

Bieruń • XIX Rodzinny Rajd Rowerowy

ilustracja

W sobotę (4 sierpnia) po raz dziewiętnasty odbyła się jedna z największych sportowo–rekreacyjnych imprez w Bieruniu - Rodzinny Rajd Rowerowy.
W tegorocznej edycji rajdu ponad dwunastokilometrową trasę z Bierunia Nowego do hali sportowej w Bieruniu Starym pokonało 850 uczestników.

Upalna pogoda sprawiła, że na tegorocznej trasie nieco słabiej byli reprezentowani seniorzy, a mimo to, nie zabrakło takich jak pan Kazimierz Hycz z rozrzewnieniem wspominający pierwszą edycję rajdu, która na ulicy Marcina zgromadziła dwadzieścia kilka osób. Skromne początki, dziś są jedynie mglistym wspomnieniem, a impreza z roku na rok bije rekordy frekwencyjne.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy