Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 32/33/2018

Strzelanie z łuku, konkursy, teatr

Tychy • Czułów – Festyn Rewitalizacyjny

ilustracja

Na krańcach Tychów – w Czułowie - odbył się ostatni już z tegorocznych festynów rewitalizacyjnych, organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. Pojedynki łuczników, konkursy dla dzieci, artystyczne pokazy teatralne oraz tradycyjne malowanie twarzy kolorowymi farbami - wszystko było dedykowane najmłodszym.

W ubiegłą sobotę (4 sierpnia) na boisku w dzielnicy Osada Czułów przygotowano atrakcje dla dzieci, ale również dorośli chętnie brali w nich udział, np. w nauce strzelania z łuku. Można było także spróbować swoich sił w pojedynku łuczniczym.
Uczestników podzielono się na dwie drużyny: czerwoną i niebieską. Każda z nich dostała zestaw broni, składający się z specjalistycznego łuku i pliku strzał z gumowymi grotami. Głównym zadaniem w grze było wyeliminowanie przeciwnej drużyny.
Zawodnicy musieli z ukrycia i zaskoczenia trafić w którąś z osób. By się dobrze rozpoznać, wszyscy gracze mieli założone maski w charakterystycznym kolorze.
W chowaniu się pomagały rozstawione dmuchane figury w kolorach z klubu GKS-u. Było to zdecydowanie najbardziej oblegane stoisko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy