W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 32/33/2018

Strzelanie z łuku, konkursy, teatr

Tychy • Czułów – Festyn Rewitalizacyjny

ilustracja

Na krańcach Tychów – w Czułowie - odbył się ostatni już z tegorocznych festynów rewitalizacyjnych, organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. Pojedynki łuczników, konkursy dla dzieci, artystyczne pokazy teatralne oraz tradycyjne malowanie twarzy kolorowymi farbami - wszystko było dedykowane najmłodszym.

W ubiegłą sobotę (4 sierpnia) na boisku w dzielnicy Osada Czułów przygotowano atrakcje dla dzieci, ale również dorośli chętnie brali w nich udział, np. w nauce strzelania z łuku. Można było także spróbować swoich sił w pojedynku łuczniczym.
Uczestników podzielono się na dwie drużyny: czerwoną i niebieską. Każda z nich dostała zestaw broni, składający się z specjalistycznego łuku i pliku strzał z gumowymi grotami. Głównym zadaniem w grze było wyeliminowanie przeciwnej drużyny.
Zawodnicy musieli z ukrycia i zaskoczenia trafić w którąś z osób. By się dobrze rozpoznać, wszyscy gracze mieli założone maski w charakterystycznym kolorze.
W chowaniu się pomagały rozstawione dmuchane figury w kolorach z klubu GKS-u. Było to zdecydowanie najbardziej oblegane stoisko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy