W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 32/33/2018

Strzelanie z łuku, konkursy, teatr

Tychy • Czułów – Festyn Rewitalizacyjny

ilustracja

Na krańcach Tychów – w Czułowie - odbył się ostatni już z tegorocznych festynów rewitalizacyjnych, organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. Pojedynki łuczników, konkursy dla dzieci, artystyczne pokazy teatralne oraz tradycyjne malowanie twarzy kolorowymi farbami - wszystko było dedykowane najmłodszym.

W ubiegłą sobotę (4 sierpnia) na boisku w dzielnicy Osada Czułów przygotowano atrakcje dla dzieci, ale również dorośli chętnie brali w nich udział, np. w nauce strzelania z łuku. Można było także spróbować swoich sił w pojedynku łuczniczym.
Uczestników podzielono się na dwie drużyny: czerwoną i niebieską. Każda z nich dostała zestaw broni, składający się z specjalistycznego łuku i pliku strzał z gumowymi grotami. Głównym zadaniem w grze było wyeliminowanie przeciwnej drużyny.
Zawodnicy musieli z ukrycia i zaskoczenia trafić w którąś z osób. By się dobrze rozpoznać, wszyscy gracze mieli założone maski w charakterystycznym kolorze.
W chowaniu się pomagały rozstawione dmuchane figury w kolorach z klubu GKS-u. Było to zdecydowanie najbardziej oblegane stoisko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy